Autor: Julia Saganiak
Ponad 1000 osób wyjedzie w te wakacje na oazy

400 młodych osób, 540 małżonków z dziećmi, a z nimi kilkudziesięciu moderatorów i animatorów wyjedzie w te wakacje na 15-dniowe rekolekcje oazowe w ramach Ruchu Światło Życie Archidiecezji Łódzkiej.

Od 28 czerwca do 19 sierpnia trwa zwieńczenie oazowego roku formacyjnego. Dzieci po 3, 4, 5 klasie szkoły podstawowej i młodzież po 6, 7 i 8 klasie szkoły podstawowej wyjeżdża z księżmi oraz świeckimi animatorami, aby doświadczyć wspólnoty i skupić się na pogłębianiu relacji z Bogiem. Rekolekcje odbędą się w trzech turnusach (28.06-14.07; 16.07-1.08; 3.08-19.08) w Skrudzinie, Gaboniu, Kamionnej, Tylmanowej i Sandomierzu. Oazę Dzieci Bożych, Oazę Nowej Drogi i Oazę Nowego Życia 1,2 i 3 stopnia poprowadzą łódzcy księża: Ks. Krzysztof Helik, ks. Konrad Świnoga, ks. Kamil Bielicki, ks. Przemysław Kołacki, ks. Dawid Gajda, ks. Damian Klepacz, ks. Paweł Skowron, ks. Bartłomiej Franczak, ks. Adam Pawlak, ks. Tomasz Liszewski, ks. Łukasz Burchard oraz ks. Andrzej Michalak. - Chodzi przede wszystkim o poznanie wspólnoty, ale, na przykład, trzeci stopień ma też na celu poszukiwanie swojego własnego miejsca w Kościele. Oczywiście nie jest to proces, który zamyka się podczas jednych rekolekcji, często trwa dłużej. Młodzi ludzie zadają sobie też pytanie o swoje powołanie, ale te rekolekcje są wielką pomocą, żeby zobaczyć, w czym się dobrze czuje, czego pragnie moje serce i myślę, że jest to tez dobry moment zeznawania powołania, ale też poznawania Kościoła jako wspólnoty – wyjaśnia ks. Andrzej Michalak, moderator Oazy Nowego Życia 3. stopnia.

Taka forma zakończenie całego roku formacji jest przygotowana także dla rodzin. Rekolekcje Domowego Kościoła 1, 2 i 3 stopnia odbędą się w Stasikówce, Smolanach, Rabce-Zdroju, Trybszu, Gietrzwałdzie, Koszarawie i Ciężkowicach. Oazy wakacyjne dla 270 małżeństw z dziećmi odbywają się w trzech turnusach i trwają od 28 czerwca.