Autor: Archidiecezja Łódzka
„Szkaplerz noś na różańcu proś” | Odpust ku czci MB Szkaplerznej w parafii św. Wojciecha w Niesułkowie

O matczynej miłości Maryi do nas, której widocznym znakiem jest Szkaplerz-Maryjny Płaszcz, którym otula nas Matka Boża mówił proboszcz niesułkowskiej parafii ksiądz Artur Pytlak.

Ksiądz proboszcz przypomniał historię szkaplerza świętego, jego znaczenie oraz zobowiązanie jakie za nim stoi. W homilii ksiądz Artur przypomniał co o szkaplerzu mówił Święty Jan Paweł II, który był jego wielkim czcicielem. Proboszcz zwrócił również uwagę, że tradycja szkaplerza zakorzeniona została w zakonie karmelitów, który przyniósł nam wielu świętych i błogosławionych.

Podczas Mszy Świętej troje małych dzieci Gabrysia, Maksio i Józio przyjęło z rąk proboszcza pobłogosławione szkaplerze. Ksiądz proboszcz podkreślił, że ich dziecięca wiara jest dla nas drogowskazem, który pokazuje nam jak my powinniśmy zawierzyć Matce Bożej nasze codzienne sprawy.

Po Mszy Świętej za kościołem odbył się czwarty Dzień Folkloru organizowany przez Burmistrza Strykowa, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie, Dom Kultury w Niesułkowie.