Autor: ks. Tomasz Grzejdziak
"MUMINKI" na turnusie rehabilitacyjnym w Głogowie

1 lipca 2024 r., pod opieką księdza Mariusza Sicińskiego i księdza Tomasza Grzejdziaka - wikariusza Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie, dwudziestoczteroosobowa grupa osób niepełnosprawnych i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „MUMINKI”, działającego przy Parafii NMP Nieustającej Pomocy w Andrespolu, rozpoczęła dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w Głogowie. Miejscem rekreacji, rehabilitacji oraz rozwoju duchowego był Ośrodek Cichych Pracowników Krzyża.

Podobnie jak w minionym roku, tak i teraz, zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez prowadzące Dom „Uzdrowienie Chorych” siostry. Podczas tegorocznego turnusu swoją posługą wspomagali nas trzej klerycy: Roman, Jakub i Mikołaj. Każdego dnia modliliśmy się wspólnie podczas Mszy świętej, Różańcem, Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Od poniedziałku do piątku uczestniczyliśmy w zabiegach rehabilitacyjnych. Czas ten był wypełniony także wieloma atrakcjami: koncert szantowy, wycieczka na festyn folklorystyczny w Ochli, koncert zespołu „Wrzos”, wycieczka do ZOO w Lubinie, alpakoterapia, zwiedzanie miasta oraz głogowskiej kolegiaty, zabawy taneczne, mini playback show, wspólne wieczory filmowe, muzyczny wieczór wspomnień. Pielgrzymowaliśmy także do sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie oraz sanktuarium św. Jacka w Legnicy – miejsca Cudu Eucharystycznego.

Turnus ten mógł odbyć się dzięki znanej już środowiskom osób niepełnosprawnych życzliwości oraz zrozumieniu ich problemów i bolączek, a także duchowemu wsparciu Księdza Kardynała Grzegorza Rysia – Metropolity Łódzkiego.

15 lipca, po śniadaniu, wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszych domów. Z niecierpliwością oczekujemy już kolejnego wyjazdu, by znów miło i we wspólnocie spędzić tak upragniony i potrzebny osobom niepełnosprawnym i Ich rodzinom czas.