Rekolekcje z o. Boshoborą w parafii św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim

Setki osób uczestniczyły w rekolekcjach charyzmatycznych, które w tomaszowskiej parafii poprowadził ugandyjski duchowny i charyzmatyk o. John Baptist Bashobora.

W poniedziałek 22 lipca br. w parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej odbyły się rekolekcje, na które do tomaszowskiej parafii przyjechali wierni z Białegostoku, Bełchatowa, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Rzeszowa,  Warszawy, Wrocławia i Zgierza. Tematem rekolekcji były relacje pomiędzy człowiekiem, a Bogiem, oraz relacje międzyludzkie.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy różańcowej, po której nastąpiło uwielbienie prowadzone przez parafialną wspólnotę charyzmatyczną.

Ojciec Boshabora wygłosił dwie konferencje, w który zwrócił uwagę na to, że Bóg czeka na człowieka, by ten zechciał Go przyjąć do swojego życia, zaprosić Go, gdyż sam – bez zgody człowieka – nie wejdzie do naszej codzienności. Relacja z Jezusem, przekłada się również na relację z drugim człowiekiem. Widać to doskonale na przykładzie małżeństwa – Bóg jest Trójcą – Wspólnotą Osób – w której każdy jest w delacji do drugiej osoby. Te relacje należy tworzyć. Tych relacji musimy się uczyć. W tych relacja powinniśmy trwać. – zauważył duchowny.

Trzecią nauką rekolekcyjną była homilia wygłoszona podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. Jan Cholewa - proboszcz parafii św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim. Charyzmatyk na wiązując do patronki dnia dzisiejszego św. Marii Magdaleny wskazał na to, że - Ty i ja mamy być ambasadorami Boga, Boga, który kocha i nie ma sposobu, aby od tego uciec. My wszyscy jesteśmy tutaj z powodu miłości. Za każdym razem, kiedy kogoś spotykasz pomyśl o miłości – Bożej miłości. Boża miłość jest wspaniała. – zauważył duchowny.

- Bóg chce chronić swoją miłość. I pyta się ciebie – kogo szukasz? Maria Magdalena płacze, bo szuka tego, który tak bardzo ją umiłował, i który ją uwolnił od grzechów, od bycia pod rządem mocy szatańskich. Teraz Maria Magdalen przychodzi do grobu wczesnym rankiem, kiedy jest ciemno. Wiec świat doświadcza ciemności. To jest takie wołania o nowy poranek, o nowy świt. Maria szuka tego, który ją uwolnił z ciemności. Co widzi? Widzi kamień, który jest zabrany z grobowca i chce pobiec do Piotra i ucznia, którego Jezus miłował. A ty i ja czego dzisiaj szukamy? Kogo szukasz? Czemu te rekolekcje? Czego szukasz w swoim małżeństwie? W tej przyjaźni? Czemu chcesz być liderem? Czemu? – pytał rekolekcjonista.

- Maria Magdalena stała przed grobem płacząc. Kiedy ty przychodzisz i płaczesz przed Panem, to musisz czekać aż Pan odpowie, bo inaczej pozostaniemy przy grobie sfrustrowani. Musimy nauczyć się słuchać i nauczyć się dziękować Bogu, że zawsze pojawi się ktoś obok ciebie. Może myślisz, że nie jesteś kochany? Bóg cię kocha! – podkreślił ugandyjski duchowny.

Po Eucharystii miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z uwielbieniem, modlitwą wstawienniczą  i modlitwą o uzdrowienie.

Tomaszowski rekolekcjonista - o. John Baptist Bashobora - jest diecezjalnym koordynatorem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w archidiecezji Mbarara w Ugandzie oraz członkiem Narodowego Stowarzyszenia Modlitwy Wstawienniczej.

Jest znanym w świecie rekolekcjonistą i prowadzącym charyzmatycznych spotkań modlitewnych. Do Polski przybył pierwszy raz w 2007 prowadząc rekolekcje i spotkania w wielu miastach i miejscowościach. Jednymi z największych rekolekcji organizowanych przez Bashoborę było spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 6 lipca 2013, w którym uczestniczyło blisko 60 tysięcy osób.