23 września 2018

XXV Niedziela Zwykła – 23.IX.2018

1. Bierzmowanie
Dorosłych, którzy nie przyjęli bierzmowania, a pragnący przyjąć ten sakrament, zapraszamy w niedziele, o g. 15.00, do salki przy kancelarii.
2. Koronka do Miłosierdzia Bożego
W piątek, 28 września, w 10 rocznicę beatyfikacji Bł. Ks. Michała Sopoćki, o g. 15.00, w całym świecie, będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”. Na terenie naszej parafii modlitwa ta odbędzie się na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego z Al. Śmigłego – Rydza, przed Dąbrówką i kościołem. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy.
3. Liturgia Kościoła
W sobotę, obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po południu, o g. 17.00, odbędzie się nabożeństwo pokutne i spowiedź kandydatów, przed bierzmowaniem. Do spowiedzi zachęcamy także świadków, rodziców i chrzestnych.
4. Wizytacja biskupia i Bierzmowanie
W następną niedzielę, 30 września, Ks. Bp Ireneusz Pękalski, dokona wizytacji naszej parafii. Ks. Bp będzie obecny na trzech Mszach świętych: o 9.30, połączonej z udzieleniem sakramentu bierzmowania, o 11.00 – wygłosi Słowo Boże do dzieci i na sumie o 12.30, podczas której przed błogosławieństwem, przewodniczący grup parafialnych, w kilku zdaniach przedstawią swoje wspólnoty. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tej Mszy św.
5. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki
· 6 października do Niepokalanowa i Kaplicy Wieczystej Adoracji na spotkanie modlitewne w I Sobotę miesiąca i modlitwę w intencji pokoju;
· 13 października do Łasku na spotkanie kół Żywego Różańca – zapisy każdego dnia po Mszy św. o g. 8.00.
· Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w najbliższą sobotę do Leśniowa.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o potrzebie modlitwy za kapłanów z tekstem modlitwy na dodatkowym obrazku, w Niedzieli – biografia bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, a październikowy Rycerz Niepokalanej ukazuje znaczenie Kaplicy Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie. W kiosku dostępne są także Idziemy, dewocjonalia, kalendarze i zioła. Na przegląd prasy i wypożyczenie książek, zapraszamy do biblioteki. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszach świętych, są zbierane ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
7. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej parafii, odeszli do Pana: Bernadeta Jaroszewicz – Remfeld, l. 89, z Zapolskiej, Danuta Bryszewska, l. 87, z Gersona, Urszula Borysławska, l. 63, z Nałkowskiej, Zuzanna Stefaniak, l. 69, z Nałkowskiej i Błażej Łaska, l. 36 z KWP. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.