Duszpasterze



O. Sebastian Bielski – proboszcz, gwardian, opiekun: katechetów, łączników parafialnych, ministrantów dorosłych, Wspólnot Różańcowych, odpowiedzialny za bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania młodzieży i dorosłych.

Urodzony 7 listopada 1975 r. w Starogardzie Gdańskim (pomorskie). Nowicjat rozpoczął 1 września 1994 r., pierwsze śluby złożył 8 września 1995 r. Śluby wieczyste 8 grudnia 2001, święcenia prezbiteratu przyjął 1 czerwca 2002. Posługi w Zakonie: 2003-2004 – socjusz postulatu Łódź-Krecia; 2004-2008 – duszpasterz w klasztorze w Skarżysku-Kamiennej; 2008-2012 – studia doktoranckie na UKSW w Warszawie, pobyt w klasztorze warszawskim; 2012-2014 – duszpasterz w klasztorze Łódź-Krasickiego 2a; 2014-2020 – wikariusz parafii Niepokalanów; od 2020 r. proboszcz parafii św. Maksymiliana w Łodzi. Imieniny 20 stycznia.

O. Edward Mastalerek – wikariusz klasztoru, duszpasterz parafii.

Nowicjat rozpoczął 7 grudnia 1977 r., pierwsze śluby złożył 15 października 1978 r. Śluby wieczyste 8 grudnia 1982, święcenia prezbiteratu przyjął 2 czerwca 1984 r. Imieniny: 18 marca.

O. Andrzej Dubowski – duszpasterz parafii.

Nowicjat rozpoczął 10 września 1983 r., pierwsze śluby złożył 11 września 1984 r. Śluby wieczyste 8 grudnia 1988, święcenia prezbiteratu przyjął 9 czerwca 1990 r. Imieniny: 30 listopada.

O. Grzegorz Gut – duszpasterz parafii, opiekun Rodziny Radia Maryja i Radia Niepokalanów, Rycerstwa Niepokalanej, franciszkańskiej grupy pielgrzymkowej, FZŚ.

Nowicjat rozpoczął 10 września 1985 r., pierwsze śluby złożył 11 września 1986 r. Śluby wieczyste 8 grudnia 1990 r., święcenia prezbiteratu przyjął 20 czerwca 1992 r. Imieniny: 3 września.

O. Krzysztof Świderek – duszpasterz parafii, opiekun: Domowego Kościoła, Czcicieli Królowej Aniołów i św. Michała Archanioła, scholi dziecięcej, koła biblijnego.

Nowicjat rozpoczął 7 września 1991 r., pierwsze śluby złożył 8 września 1992 r. Śluby wieczyste 8 grudnia 1997 r., święcenia prezbiteratu przyjął 22 maja 1999 r. Imieniny: 25 lipca.

O. Jarosław Pakuła – duszpasterz parafii, katecheta w XXXI LO, ceremoniarz parafialny, opiekun: Odnowy w Duchu Świętym, wspólnoty rodzin.

Nowicjat rozpoczął 15 września 2006 r., pierwsze śluby złożył 16 września 2007 r. Śluby wieczyste 8 grudnia 2012 r., święcenia prezbiteratu przyjął 31 maja 2014 r. Imieniny: 21 stycznia.

O. Tomasz Szok – wikariusz parafii, prefekt i katecheta w SPSK, opiekun: Domowego Kościoła /2 krąg/, ministrantów młodszych, ZHR, odpowiedzialny za przygotowanie do I Komunii św.

Nowicjat rozpoczął 112 września 2008 r., pierwsze śluby złożył 17 września 2009 r. Śluby wieczyste 7 grudnia 2013 r., święcenia prezbiteratu przyjął 30 maja 2015 r. Imieniny: 3 lipca.

O. Jan Kołodziejski – senior wspólnoty

Nowicjat rozpoczął 27 sierpnia 1964 r., pierwsze śluby złożył 28 sierpnia 1965 r. Śluby wieczyste 8 grudnia 1970 r., święcenia prezbiteratu przyjął 4 czerwca 1972 r. Imieniny: 24 czerwca.