18 marca 2018

V Niedziela Wielkiego Postu – 18.III.2018

1. Rekolekcje

Zachęcamy wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła do udziału w czterodniowych rekolekcjach wielkopostnych, prowadzonych przez Bognę i Jana Bohdanowiczów. W programie: oprócz dzisiejszej niedzieli, od poniedziałku do środy o g. 18.30 krótkie konferencje, a następnie oddzielne w tym samym czasie spotkania dla kobiet i mężczyzn. Spowiedź w tych dniach od g. 18.00. Ze względu na prośbę wielu osób o potrzebie tradycyjnych rekolekcji: w poniedziałek i we wtorek o g. 10.00, a w środę o g. 8.00 – kazania rekolekcyjne podczas Mszy św. będzie głosił o. Jarosław z naszej wspólnoty. Znajdźmy czas na słuchanie Słowa Bożego, a spowiedzi nie odkładajmy na Wielki Tydzień. Spotkania rekolekcyjne odbędą się także z gimnazjalistami – w środę o g. 9.30 i 11.00 oraz z uczniami liceów – w czwartek o g. 12.30.

1. Nabożeństwa

Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale – dziś o 17.00, droga krzyżowa w piątek o g. 17.00 (dzieci) i 19.00 (dorośli i młodzież). W piątek, o g. 17.30, w salce parafialnej, odbędzie się także spotkanie o Poście Daniela z Fundacją Betania. Zapraszamy.

1. Pielgrzymki

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki: śladami św. Matki Teresy na Bałkanach, w dniach 23 czerwca – 2 lipca oraz podczas weekendu majowego, do sanktuariów i ciekawych miejsc w Bawarii, Szwajcarii i Czechach.

1. Niedziela Palmowa

W następną, Palmową Niedzielę, która rozpoczyna Wielki Tydzień: podczas każdej Mszy św.: poświęcenie palm i Pasja, o g. 9.30, 11.00 i 12.30 – śpiewana, a młodzież zapraszamy na Marsz dla Jezusa, który rozpocznie się w kościele OO. Jezuitów przy Sienkiewicza o 1315 i zakończy Eucharystią, w archikatedrze.

1. Informacje Kurii Archidiecezji Łódzkiej
  • W poniedziałek, w urocz. Św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona naszej archidiecezji, ks. arcybp Grzegorz Ryś, zaprasza do katedry na Mszę św. o g. 18.00.
  • W piątek, 23 kwietnia, o g. 19.00, przy kościele Św. Faustyny rozpocznie się Łódzka Droga Krzyżowa, która zakończy się w katedrze.
  • W sobotę, 24 marca, o g. 9.20, przy Dworcu Fabrycznym rozpocznie się droga krzyżowa i zakończy w Łagiewnikach, Mszą św. o g. 12.00.
  • W ramach obchodów 100 – lecia Niepodległości naszej ojczyzny, w archikatedrze, 26 marca o g. 19.00, odbędzie się debata z Panami: Karolem Modzelewskim i Adamem Strzemboszem
  1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym o papieżu Franciszku w 5 rocznicę pontyfikatu, w Niedzieli – wywiad z arcybpem Grzegorzem Rysiem o rekolekcjach ewangelizacyjnych dla gimnazjów i liceów w Atlas Arenie we wtorek i środę obecnego tygodnia, w Idziemy – o św. Józefie, patronie mężczyzn i księżowskich paragrafach. Ponadto są dostępne: kartki świąteczne, palmy, paschaliki, baranki i zioła lecznicze. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy.

1. Zmarli

Genowefa Kosacka, l. 88, z Gojawiczyńskiej, Edward Jaros, l. 83, z Oppmana, Dariusz Kowalczyk, l. 52, z Dąbrowskiego, Tadeusz Dybul, l.  86, z Makuszyńskiego, Zofia Wiktorek, l. 95, z Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Leszek Lipiński, l. 81, z Nałkowskiej, Anna Trawińska, l. 91, ze Śląskiej i Helena Długosz, l. 83, z Ejsmonda.  Wieczny odpoczynek …