18 lutego 2018

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.II.2018

1. Nabożeństwa

Zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwa wielkopostne.

• Droga krzyżowa w piątki: dla dzieci (17.00), dla dorosłych i młodzieży (19.00)
  • Gorzkie Żale: w niedziele o g. 17.00;
  • Godzinki o Męce Pańskiej – od poniedziałku do piątku o g. 18.00.
  • Codziennie, w kaplicy adoracji, o g. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego i od 16.00 wspólnotowe modlitwy przed Najśw. Sakr. grup parafialnych.
  • Dnia 24 marca, Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej i zwiedzanie klasztoru w Czerwińsku n/Wisłą.
  1. Kościół stacyjny

W najbliższy piątek, 23 marca, nasz kościół będzie kościołem stacyjnym, codziennej 40 – dniowej modlitwy wielkopostnej. Msza św. wieczorna w piątek, będzie sprawowana o g. 18.00 (nie o 18.30) z udziałem Księdza biskupa Adama Lepy. Po Mszy św. – koronka do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa.

1. Przygotowanie do małżeństwa

We wtorki, o g. 18.00, odbywają się katechezy przedmałżeńskie. Centrum Służby Rodzinie zaprasza osoby samotne na spotkanie poznawcze, dnia 8 marca.

1. Zbiórki

W kościele, możemy złożyć dary, najlepiej żywność i słodycze,  dla dzieci z rodzin potrzebujących. Przy krzyżu adoracyjnym, możemy złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. W intencji ofiarodawców, będzie ofiarowana Msza św. rezurekcyjna.

1. Szkoły katolickie

Szkoły katolickie zapraszają na Drzwi otwarte: LO na Teofilowie – 24 lutego, w g. 10.00 -12.00 i SPSK przy Nałkowskiej – 22 lutego i 15 marca, w g. 16.30 – 19.00.

1. Prasa

Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym –  o spowiedzi z o. Pio i rodzinie, która wiele może dzięki wzajemnej miłości, w Niedzieli – o procedurach odbierania dzieci w Niemczech. Ponadto dostępny jest tygodnik Idziemy, Rycerz Niepokalanej, Rycerz Młodych  i Miłujcie się.

1. Zmarli

W minionym tygodniu, z naszej parafii odeszli do Pana:   Tadeusz Salamon, l. 78, z Gersona, Zofia Związek, l. 83, z Nałkowskiej, Zofia Jankowska, l. 80, z Kruczkowskiego, Ireneusz Wojnarowski, l. 69, z Zapolskiej, Jan Filipczak, l. 80, z Dąbrowskiego i Natalia Wilk, l. 90, z Felińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.