Niedziela 29 stycznia 2017

IV Niedziela Zwykła – 29.I.2017
1. Święto Ofiarowania Pańskiego i I Piątek
W czwartek, 2 lutego, obchodzimy święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec, odbędzie się podczas każdej Mszy św. Dodatkowe Msze św. będą sprawowane o g. 10.00 i dla dzieci z poświęceniem świec komunijnych o 17.00. Z racji Dnia Życia Konsekrowanego, w Bazylice Archikatedralnej, Mszy św. o g. 12.00, będzie przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski. Dnia 2 lutego, po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na siostry klaryski.
2. I Piątek
W I Piątek, odbędą się odwiedziny chorych z Komunią św. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o g. 17.00 i spowiedź od g. 16.45.
3. Kurs przedmałżeński
Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, rozpoczną się w naszej parafii, dnia 21 lutego. Spotkania – we wtorki, o g. 19.00.
4. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w lutowym Rycerzu Niepokalanej: ciekawie piszą m.in Tomasz Terlikowski o męskości św. Maksymiliana, ks. Marek Dziewiecki w poradniku rodzinnym, ponadto dziennikarz Krzysztof Skórzyński i nasz o. Jarosław Pakuła; w Niedzieli jest wywiad z abpem Markiem Jędraszewskim, w Gościu Niedzielnym o rozproszeniach na modlitwie, a w Idziemy o 10 elżbietankach ze śląska, kandydatkach na ołtarze, zamordowanych przez czerwonoarmistów w roku 1945 oraz o wierności małżeńskiej. Ponadto w kiosku są dostępne zioła lecznicze i świece (gromnice). Do biblioteki zapraszamy na przegląd czasopism katolickich i herbatę. W kinach, zachęcamy obejrzeć film ewangelizacyjny Ślady stóp oraz Powidoki Andrzeja Wajdy, ze zdjęciami w naszym mieście.
5. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki: 16 dniową: autokarową i pieszą do Santiago de Compostella, dnia 9 września oraz ośmiodniową do Fatimy dnia, 16 października.
6. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Jacek Juszczak, l. 54, ze Szczytowej, Janina Krysiak, l. 75, z Wyższej, Władysław Kos, l. 84, z Anczyca, Iwona Wiśniewska, l. 78, z Gojawiczyńskiej, Roman Chęć, l. 86, z Deotymy, Danuta Klonowicz, l. 90, z Przyjacielskiej, Luiza Dzimińska, l. 54, z Gojawiczyńskiej i Janusz Nypel, l. 61, z Gojawiczyńskiej . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.