XVI Niedziela zwykła – 21.07.2024 r.

XV Niedziela zwykła
21 lipca 2024 r.

1. W obecnym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Mari Magdaleny, we wtorek – święto św. Brygidy – patronki Europy; w środę – wspomnienie św. Kingi; w czwartek – święto św. Jakuba Apostoła
i wspomnienie św. Krzysztofa, w piątek wspomnienie św. Joachima i św. Anny.
2. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa poświęcenie auto odbędzie w dniu patronalnym tj. 25.07 po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 oraz w niedzielę 28 lipca po wszystkich mszach świętych.
3. Dziś po Wszystkich Mszach św. wolontariusze zbierają datki na rzecz 5 letniego Bruno Orłowskiego – chorego na genetyczną chorobę DMD – choroba dystrofii mięśni. Terapia genowa, która może się obyć
w Stanach Zjednoczonych kosztuje 16 mln złoty. Za każdą złożoną ofiarę Rodzina Bruno dziękuje.
4. Od 2 sierpnia w naszej parafii oraz w parafii u franciszkańskiej na ul. Rzgowskiej można zapisywać się do VIII Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy przy naszej parafii w kancelarii i bibliotece parafialnej. Hasało tegorocznej pielgrzymki; „ W jednym duchu – jedno ciało”. Koszt pielgrzymki 99 zł.
5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku. W niedziele i w środy, jest otwarta biblioteka parafialna.
6. Serdecznie dziękujemy Paniom, które w zeszłym tygodniu przyszły pomóc posprzątać kościół. Jeśli ktoś ma czas i chciałby posłużyć nam pomocą zapraszamy jutro po Mszy o godz. 8.30.
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Ryszard Matiulko, l. 76 z ul. Dąbrowskiego, Krystyna Lech, l. 77 z ul. Kadłubka; Andrzej Gąsiorowski, l. 81, z ul. Dąbrowskiego; Zbigniew Kasprzak, l.71 z ul. Kadłubka. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…