XV Niedziela zwykła – 14.07.2024

XV Niedziela zwykła 14 lipca 2024 r.

1. W obecnym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel; e piątek bł. Achillesa i Hermana Stępnia.
  2. Do naszego klasztoru przyby o.Jerzy Łopat, który oprócz pracy duszpasterskiej w naszej parafii, będzie prowadził zajęcia z filozofii chrześcijańskiej w WSD OO. Franciszkanów w Łodzi Łagiewnikach.
  3. Zapraszamy na koncert Roberta Kacprzyckiego wraz ze zespołem 20 lipca o godz. 20.00 (sobota) – na dziedzińcu klasztoru. Robert Kacprzycki to poeta, pieśniarz i kompozytor. Laureat wielu fes]wali i konkursów. Autor takich piosnek jak „Niebo do wynajęcia” czy „Mam wszystko – jestem niczym”. Ulotki z programem na końcu kościoła.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku. W niedziele i w środy otwarta jest biblioteka parafialna.
    W dzisiejszą niedzielę, kleryk naszego franciszkańskiego WSD, br. Dzmitry Kryvenko, rozprowadza pismo seminaryjne „Nasze Życie”
    i przez trzy tygodnie będzie służył pomocą duszpasterską w naszej parafii. Teraz w kilku zdaniach przybliży nam bieżący numer „Naszego Życia”.
  5. Serdecznie dziękujemy Paniom, które w zeszłym tygodniu przyszły pomóc posprzątać kościół. Jeśli ktoś ma chęć i możliwości w najbliższy poniedziałek włączyć się w zadbanie Domu Bożego to zapraszamy na godz. 8.30.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Marek Dominiak, l. 71, ul. Śmigłego – Rydza; Barbara Ramięga, l. 69 z ul. Rydla; Jan Szcześniak, l. 92 z ul. Broniewskiego; Wiktoria Zielińska, l. 90 z ul. Broniewskiego; Henryk Błaszkiewicz, l. 96 ; Dariusz Chałupnik, l. 64, ul. Gałczyńskiego; sabina Florczyk, l. 98, ul. Deotymy. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…