XIV Niedziela zwykła – 7.07.2024

XIV Niedziela zwykła

7 lipca 2024 r.

1. W obecnym tygodniu, w czwartek, obchodzimy liturgiczne święto św. Benedykta, patrona Europy.
  2. Od dnia 2 sierpnia, przy klasztorze Matki Bożej Anielskiej, będą przyjmowane zapisy do udziału w „8 – mej Grupy Franciszkańskiej”,99 – tej Pieszej Pielgrzymki z Łodzi na Jasną Górę.
  3. Po Mszach świętych wieczornych, są odprawiane nabożeństwa: w poniedziałek – do św. Franciszka, we wtorek – do św. Antoniego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – do św. Maksymiliana oraz w piątek o g. 18.00 – wypominki.
  4. W miesiącach wakacyjnych:
  • kancelaria parafialna czynna: we wtorki i czwartki przed południem w godz. 9.30-11.00, od poniedziałku do piątku popołudniu w godz. 16.30-18.00.

• W lipcu i sierpniu nie jest sprawowana Msza św. w dni powszednie o g. 8.45 oraz w niedziele o g. 14.00

• W I piątki nie odwiedzamy chorych, z wyjątkiem wezwań indywidualnych.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku. W niedziele i w środy, jest otwarta biblioteka parafialna. W następną niedzielę, kleryk naszego franciszkańskiego WSD, br. Dzmitry Kryvenko, będzie rozprowadzał pismo seminaryjne „Nasze Życie” i przez trzy tygodnie będzie służył pomocą duszpasterską w naszej parafii.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Krzysztof Kowalewski, 60, z ul. KWP, Stanisława Rydygier, l. 90, z ul. Ejsmonda i Bogdan Roman, l. 66, z ul. Kadłubka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie