XXIV Niedziela zwykła – 17.09.2023

XXIV Niedziela Zwykła

17 września 2023 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski; we wtorek święto św. Józefa z Kupertynu; w środę wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy; w czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w sobotę wspomnienie św. Pio
    z Pietrelciny.
  2. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00-15.00.
  3. W środę, w kaplicy adoracji, o godz. 16.30 rozpocznie się nowenna przed uroczystością patronalną Św. Archaniołów.
  4. We wtorek i środę przedpołudniem kancelaria parafialna nieczynna.
  5. Wraz z Polskim Towarzystwem Montessori zapraszamy do salki duszpasterskiej naszych seniorów, w piątek, 22 września, w godzinach 17.00–18.30 na kolejne zajęcia warsztatowe, przygotowane z myślą o osobach 60+. Zajęcia będą prowadzone aktywnymi metodami. Spotkanie zakończy się przy wspólnym poczęstunku.
  6. W przyszłą sobotę organizujemy pielgrzymkę do Lichenia. Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece.
  7. Uroczysta inauguracja Synodu Parafialnego odbędzie się w przyszłą niedzielę,
    24 września, o godz. 12.30; także w przyszłą niedzielę odbędzie się po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży, przygotowującej się do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych; deklaracje dla tych osób do pobrania ze strony internetowej lub w kancelarii; za tydzień również, na zakończenie dnia, po Mszy wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, prowadzoną przez naszą scholę. Będzie to czas spędzony w bliskości z Jezusem, czas łaski i dziękczynienia. Zapraszamy.
  8. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą tacy gospodarczej. W kiosku jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Idziemy, kalendarze i kalendarzyki MI na przyszły rok, dewocjonalia, zioła o. Grzegorza. Zapraszamy również dzisiaj i w środę popołudniu do biblioteki.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zofia Grzejda, l. 83 z ul. Gersona, Stanisław Piech, l. 92 z ul. Kadłubka, Roman Badowski, l. 84 z ul. Przyjacielskiej, Irena Kacprzak, l. 64 z ul. Nałkowskiej, Teresa Matusiak, l. 79 z ul. Śląskiej, Anna Żarkowska, l. 94 z ul. Dąbrowskiego. Wieczny…

17-23-09