II Niedziela Adwentu – 11.12.2022

DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

4 grudnia 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy w środę wspomnienie św. Ambrożego.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 14.00 spotykają się dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Podczas liturgii nastąpi poświęcenie medalików.
  3. Do środy trwa Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem. Nauki nowennowe codziennie podczas Mszy roratniej o 6.30, połączone ze śpiewem Godzinek o godz. 6.00.
  4. We wtorek, razem ze Stowarzyszeniem „Ambasadorzy odnalezionych nadziei”, zapraszamy wszystkich seniorów do salki duszpasterskiej, na godz. 16.30 na mikołajkowe spotkanie z p. Aleksandrą Czerczyńską – aktorką i scenarzystką Teatru Ponadczasowi, fanką Łodzi i teatru; temat wystąpienia: Łódź moja miłość! Zapowiadane na ten dzień spotkanie o innej tematyce zostało przełożone na wtorek, 13 grudnia.
  5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy świętej o godz. 18.30 przewodniczył będzie O. Prowincjał, o. Grzegorz Bartosik. Podczas Mszy św. nasz zakonny przełożony dokona uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Achillesa Puchały i pochodzącego z Widzewa bł. Hermana Stępnia. To franciszkańscy męczennicy II wojny światowej. Posługiwali jako proboszcz i wikariusz w parafii św. Jerzego w Pierszajach na terenie dzisiejszej Białorusi. Starali się ulżyć ludziom w czasie wojny, za co zyskali sobie szacunek mieszkańców, a nawet żandarmów. Dlatego gdy 19 lipca 1943 r. pojawił się we wsi oddział SS, uprzedzono ich, by natychmiast uciekali. Nie skorzystali jednak z tej rady i razem z około 300 złapanymi mieszkańcami wsi stanęli na głównym placu wioski. Po negocjacjach z Niemcami mieszkańcy zostali wypuszczeni. Następnego dnia jednak w zgliszczach spalonej stodoły znaleźli zwęglone szczątki swoich duszpasterzy. O. Herman Stępień jest pierwszą i, do tej pory, jedyną osobą urodzoną w Łodzi, która została wyniesiona na ołtarze. Podczas tej Mszy św. dokonamy również błogosławieństwa nowych konfesjonałów. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00.
  6. Msze św. roratnie odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30.
  7. W sobotę na Mszy św. o godz. 8.45 spotyka się wspólnota FZŚ. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Franciszka. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe.
  8. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i grudniowy Rycerz Niepokalanej. Są również do nabycia opłatki, świece Caritas; w sprzedaży są także kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne, sianko na stół wigilijny. Zapraszamy także dzisiaj oraz w środę do naszej biblioteki parafialnej.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zygmunt Madej, l. 87 z ul. Felińskiego, Barbara Węgierkiewicz, l. 83 z ul. Felińskiego, Jan Simiński, 91 z ul. Felińskiego, Kazimierz Kociński, l. 88 z ul. Dąbrowskiego, Janina Kuśmierczyk, l. 95 z ul. KWP. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie