XXIII Niedziela w ciągu roku – 13.11.2022

DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela zwykła

13 listopada 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy, w czwartek Święto św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny i w sobotę wspomnienie bł. Salomei.
  2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 18.00 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte w klasztorze.
  3. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. Są również do nabycia świece Caritas na stół wigilijny; opłatki, kalendarze parafialne na nowy rok, kartki świąteczne, zioła. Zapraszamy także dzisiaj oraz w środę do naszej biblioteki parafialnej.
  4. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Taca w tym dniu jest tacą gospodarczą.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Stanisław Gębicki, l. 98 z ul. Deotymy, Maria Czapska, l. 58 z ul. Gojawiczyńskiej, i Krzysztof Obuchowski, l. 61 z ul. Makuszyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

ZRÓBMY RAZEM COŚ DOBREGO. Rusza III edycja Mikołajowej Zbiórki dla Mocarzy z Mocarzewa

Mocarzewo to miejscowość położona w gminie Sanniki w województwie mazowieckim. Znajduje się tam wyjątkowe miejsce, obok którego nie sposób przejść obojętnie. To Zespół Szkół i Placówek Specjalnych prowadzony przez Siostry Zmartwychwstanki. Tam właśnie mieszkają „MOCARZE” – dzielni ludzie, którzy codziennie walczą z przeciwnościami życia. Są wytrwali, zmagają się z rożnymi przeszkodami. Rzadko proszą o pomoc – ale bezapelacyjnie jej potrzebują. Mają od 4 do 25 lat i zmagają się z niepełnosprawnością, ale ich serca są ogromne. Od „MOCARZY” możemy uczyć się radości życia i dziękowania za to, co mamy.

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w III edycji Mikołajkowej Zbiórki dla Mocarzy z Mocarzewa, którą od 3 lat organizuje Łowickie Stowarzyszenie „Razem Możemy Więcej”. W tym roku w organizację akcji włącza się także Fundacja Radia Niepokalanów.

Mikołajkowa Zbiórka dla Mocarzy z Mocarzewa to przede wszystkim pomoc produktowa. Siostry zmartwychwstanki opiekują się Mocarzami 24 godziny na dobę. Są nie tylko opiekunkami, nauczycielkami, terapeutkami, ale wielokrotnie zastępują także rodziców – przytulają, czuwają przy łóżku, w nocy zawożą do lekarza. Zbieramy więc wszelkie rzeczy, które przydają się nam w codziennym życiu. Z pewnością posłużą także Mocarzom. W sposób szczególny pragniemy podkreśli takie potrzeby jak:

ŚRODKI CHEMICZNE:
– proszki, płyny, żele, kapsułki do prania
– płyny do płukania
– środki do czyszczenia różnych powierzchni
– płyny do mycia naczyń
– żele pod prysznic, płyny do kąpieli, mydła
– pasty i szczoteczki do zębów
– dezodoranty, wody toaletowe

ŚRODKI HIGIENICZNE:
– chusteczki nawilżane
– podkłady, nieprzemakane prześcieradła ochronne jednorazowe
– pieluchomajtki
– pieluchy typu pampers 5+

INNE:
– pościele
– ręczniki
– koce

W celu przekazania zebranych darów prosimy o kontakt z organizatorem. Postaramy się wskazać najbliższy punkt, w którym będzie można zostawić dary.

Łowickie Stowarzyszenie „Razem Możemy Więcej”
e-mail: rmwlowicz@wp.pl
tel. 880 622 422
(dary będzie można zostawić w Łowiczu, w siedzibie stowarzyszenia Stary Rynek 17/12, I piętro, wejście od ul. Pijarskiej)

Fundacja Radia Niepokalanów
e-mail: kontakt@fundacjarn.pl
tel. +48 22 47 30 561
(dary będzie można zostawić w budynku Radia Niepokalanów, Paprotnia, przy ul. Spacerowej)

Dodatkowo we wszystkie niedziele listopada (6.11, 13.11, 20.11 i 27.11) Fundacja Radia Niepokalanów obecna będzie w Łodzi, w parafii Świętego Maksymiliana Kolbego na Dąbrowie (skwer św. Maksymiliana Kolbego 1), gdzie w godzinach 8.00 – 14.00 z radością przyjmiemy wszelkie produkty.