XXVI Niedziela w ciągu roku – 25.09.2022

DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela zwykła

25 września 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, męczennika, w czwartek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wspomnienie św. Hieronima, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  2. Dzisiaj odbędą się spotkania organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania: dla klas VIII po Mszy św. o godz. 11.00; dla klas I szkół ponadpodstawowych po Mszy św. o godz. 18.30.
  3. I sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św. z udziałem wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych. W sobotę również zaczyna się miesiąc modlitwy różańcowej; nabożeństwa będą odprawiane dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, zaś dla dorosłychcodziennie o godz. 18.00. Pierwsze nabożeństwo będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy chętne osoby do udziału w asyście i niesienia feretronów oraz chorągwi.
  4. W sobotę także rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu.
    1 i 2 października będzie ono połączone z modlitwą różańcową o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 14.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej; po Mszy w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, w które w 2023 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii Świętej.
  6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas ubiegłotygodniowej tacy gospodarczej. Została zebrana kwota w wysokości 8450 zł. Złożono także indywidualne ofiary na kościół: 1×200 zł, 2×150 zł, 2×100 zł. Z puszki dla Ukraińców przebywających w klasztorze zebrano 1180 zł. Jesteśmy wdzięczni za okazywaną pomoc, wrażliwość i otwartość.
    W minionym czasie wakacyjnym dokonano modernizacji monitoringu wokół kościoła i klasztoru na kwotę 35 tys. zł; z prac gospodarczych zaplanowano zabezpieczenie siatką ogniomurów przed spadającym tynkiem; w trakcie projektowania są również zamknięte konfesjonały do kościoła.
  7. W kiosku do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Idziemy,październikowy Rycerz Niepokalanej, kalendarzyki MI na 2023 r., zioła, dewocjonalia. Zapraszamy także dzisiaj i w tygodniu do naszej biblioteki. W kiosku i w bibliotece można nabyć książeczkę o naszej parafii.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Piechut, l. 69 z ul. Zapolskiej; Józef Jędrzejczak, l. 91 z ul Staffa, Elżbieta Waliszewska-Matczak, l. 76 z ul. Gałczyńskiego; Janina Talara, l. 81 z ul. KWP; Łukasz Horodyński, l. 37 z ul. Umińskiego; Marianna Przybysz, l. 92 z ul. Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…