XXI Niedziela zwykła – 21.08.2022

XXI Niedziela Zwykła

21 sierpnia 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej; w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Ludwika; w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej (tego dnia można spożywać pokarmy mięsne); w sobotę – wspomnienie św. Moniki.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczny odpust i festyn związany z XI Świętem Rodziny w naszej parafii. „Bóg zapłać” pani Henryce i panu Henrykowi za przygotowanie procesji eucharystycznej i procesji z darami; grupom parafialnym za zaangażowanie w czasie uroczystości, dary ołtarza; kręgom Kościoła domowego za wspólnie przeżytą Mszę św. w int. rodzin; Czcicielom św. Michała za udekorowanie placu kościelnego, ministrantom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do przeżywania odpustu św. Maksymiliana. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili czas, by towarzyszyć naszym gościom i przygotowali cale wydarzenie. Dziękujemy za Wasz czas, poświęcenie i dyspozycyjność. W uroczystość Wniebowzięcia NMP „Zupa na Pietrynie” na rzecz posiłków dla osób w kryzysie bezdomności zebrała 11 500 zł. Niech Pan będzie w was uwielbiony!
  3. W kiosku do nabycia prasa katolicka, zapraszamy również dzisiaj i w tygodniu do biblioteki. W kiosku oraz w bibliotece można również nabyć za dobrowolną ofiarę książeczkę o naszej parafii i kościele. Oprócz krótkiej historii pozycja zawiera liczne zdjęcia kościoła oraz spis wszystkich franciszkanów pracujących na Dąbrowie od początku istnienia naszej parafii.
  4. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wiesława Janeczko, l. 69 z ul. KWP, Irena Balcerkiewicz, l. 93 z ul. Kadłubka, Krystyna Szylchabel, l. 78 z ul. Gałczyńskiego, Andrzej Lewandowski, l. 88 z ul. Gałczyńskiego, Wacława Zielińska, l. 89 z ul. Felińskiego, Krystyna Sierocka, l. 76 z ul. Felińskiego, Teresa Wiktorska, l. 92 z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…