III Niedziela Adwentu – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu (Gaudete)

12 grudnia 2021 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęliśmy trzydniowe rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św., a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 6.30, 10.00 i 18.30.
  2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do oznaczonych puszek przy wyjściu z kościoła na Fundusz Ochrony Macierzyństwa, a w przyszłą niedzielę taca gospodarcza, przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Za ogrzewanie w listopadzie zapłaciliśmy 3100 zł, przewidywana faktura za ogrzewanie w grudniu to 10 000 zł. W ubiegłą niedzielę na rzecz katolików na Wschodzie zebraliśmy 1750 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do puszek składamy serdeczne: Bóg zapłać!.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Łucję, a we wtorek – św. Jana od Krzyża.
  4. Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 6.30.
  5. W najbliższy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie o godzinie 18:30. Modlitwę poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym, istniejąca przy naszej parafii. We wspólnym śpiewie i uwielbieniu Najświętszego Sakramentu po mszy św. pomoże nam zespół muzyczny: „zaNim”, istniejący przy naszej franciszkańskiej parafii, na Rzgowskiej.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niedziela zawiera kalendarz na przyszły rok; Gość Niedzielny przybliża Modlitwę Jezusową, Idziemy pisze o Kościele ubogich Franciszka. W Przewodniku Katolickim przeczytamy o Grzechu niedoskonałym. Gazety,opłatki wigilijne, świece Caritas są do nabycia dzisiaj oraz od poniedziałku do wtorku podczas wieczornej Mszy św. w bibliotece, codziennie w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. W tym tygodniu biblioteka parafialna nieczynna w wyznaczone dni.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Mieczysław Kowalewski, l. 70 z ul. Ejsmonda, Marianna Mielczarek, l. 88 z ul. Dąbrowskiego, Wiesława Grzanka, l. 90 z ul. Rydla, Krystyna Karasińska, l. 75 z ul. Dąbrowskiego, Anna Sztaba, l. 86 z ul. Umińskiego, Michalina Kowalska, l. 94 z ul. Dąbrowskiego, Janina Turkiewicz, l. 83 z ul. Kadłubka, Bogusław Grusiecki, l. 65 z ul. Uminskiego, Jadwiga Chaladus, l. 89 z ul. Gojawiczyńskiej, Alfreda Czech, 95 z ul. Uminskiego, Krystyna Muller, l. 83 z ul. Bałuckiego, Elżbieta Łoś, Kadłubka, Zofia Niewiadomska, l. 92 z ul. Staffa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie