XXXI Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela zwykła

31 października 2021 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 ostatnie nabożeństwo różańcowe.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • Jutro, uroczystość Wszystkich Świętych; porządek Mszy św. niedzielny, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 14.00, której nie będzie.
  • 2 listopada we wtorek: wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny; dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, po której odbędzie się procesja żałobna.
  • 3 listopada we wtorek: wspomnienie zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych i dobroczyńców Zakonu Franciszkańskiego oraz zm. członków FZŚ.
  1. Za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych modlimy się w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, przez cały miesiąc podczas nabożeństwa o godz. 18.00. Wypominki przyjmujemy jeszcze w kiosku, w kancelarii oraz poprzez stronę internetową.
  2. W tym roku odpust zupełny za zmarłych można będzie uzyskać również przez cały listopad nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i przyjmując Komunię św. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki. Te osoby powinny odmówić modlitwy za zmarłych, podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek w czasie Mszy św. o godz. 18.30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.45 oraz po Mszy wieczornej odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 dodatkowa Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych. Zapraszamy szczególnie wszystkich czcicieli Niepokalanej.
  4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku. Dzisiaj i jutro biblioteka nieczynna.
  5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Rozalia Kowalczyk, l. 95 z ul. KWP, Wanda Guzicka, l. 76 z ul. Ejsmonda, Mieczysław Szymczak, l. 72 z ul. Rydla, Sylwester Łopuszyński, l. 46 z ul. Umińskiego, Krystyna Baraniak, l. 89 z ul. Dąbrowskiego, Aleksander Jamroziński, l. 80 z ul. Felińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…