XXX Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela zwykła

24 października 2021 r.

1. Nabożeństwa różańcowe sprawowane są codziennie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00. Zakończenie różańca dla dzieci w piątek.
  2. uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, porządek Mszy św. niedzielny, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 14.00, której nie będzie. Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas udział we Mszy świętej.
  3. Kartki wypominkowe przyjmujemy w kancelarii, a także w sklepiku. Na stronie parafii jest również dostępny formularz do zgłaszania wypominek.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas ubiegłotygodniowej tacy gospodarczej. Została zebrana kwota w wysokości 7390 zł. W minionym miesiącu złożono także indywidualne ofiary na kościół: 4×300 zł, 3×200 zł, 6×100 zł, 1×60, 4×50 zł, 1×30 zł. W Niedzielę Papieską na Fundusz na rzecz zdolnej młodzieży zbierało również Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 174. Zebrano kwotę 2464 zł Wyrażamy naszą wdzięczność za okazywaną pomoc, wrażliwość i otwartość i pamiętamy w codziennej modlitwie o naszych dobroczyńcach.
  5. Harcerze z Federacji Skautingu Europejskiego organizują dzisiaj w naszej parafii kiermasz i z tej racji zapraszają na spotkanie i poczęstunek do biblioteki. Zbierają dobrowolne datki na potrzeby zastępu, m. in. na namiot i sprzęt kuchenny.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku (po 14.00 w zakrystii). W Niedzieli tematem numer jeden jest pontyfikat Jana Pawła II. W tygodniku Gość Niedzielny znajdziemy komentarz do awarii Facebooka, która miała miejsce kilka tygodni temu. Idziemy odpowiada na pytanie: po co nam misje, zaś PrzewodnikKatolicki pisze o modlitwie różańcowej. Zachęcamy również po Mszy św. lub w tygodniu do wizyty w naszej bibliotece.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marta Kolasa, l. 90 z ul. Felińskiego, Eugenia Chmielewska, l. 94 z ul. Broniewskiego, Andrzej Szymański, l. 66 z ul. Felińskiego, Wiktoria Matuszewska, l. 95 z ul. Gersona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie