XXIX Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela zwykła

17 października 2021 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona medyków;
  • w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
  • w czwartek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
  • w piątek – przypada uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła (21), z tej racji w tym dniu naszych parafian i przebywających na jej terenie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera
  1. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00-15.00.
  2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych codziennie przed Mszą wieczorną o godz. 18.00.
  3. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o zmarłych. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w kancelarii, a od przyszłej niedzieli także w sklepiku. Na stronie parafii jest również dostępny formularz do zgłaszania wypominek.
  4. Dziś taca gospodarcza. W ubiegłą niedzielę na Fundusz na rzecz zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin zebraliśmy 2820 zł. Za wszelkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę, na wypominki, składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Zachęcamy do lektury i kupna czasopism: Gościa Niedzielnego, w nim m. in. artykuł o św. Maksymilianie; Niedziela pyta, jak dziś mówić o Jezusie; Przewodnik katolicki pisze o dojrzewaniu do świętości bł. Jerzego Popiełuszki; w Idziemy natomiast przeczytamy o czasie świeckich w Kościele. Dostępny również Rycerz Niepokalanej i czasopismoMiłujcie się. W kiosku można również nabyć kalendarze na przyszły rok, zioła i dewocjonalia. Zachęcamy również po Mszy św. lub w tygodniu do wizyty w naszej bibliotece.
  6. W minionych tygodniu odeszli do wieczności: Stanisław Grodzicki, l. 91 z ul. Chłędowskiego, Edward Sadowy, l. 83 z ul. Umińskiego, Karolina Patury, l. 91 z ul. Gałczyńskiego, Grażyna Popławska, l. 66 z ul. Dąbrowskiego, Kazimierz Gawęda, l. 89 z ul. Rydla, Jadwiga Wagenknecht, l. 96 z ul. Felińskiego, Mirosław Ratyński, l. 86 z ul. KWP, Tadeusz Ogniew, l. 68 z ul. Felińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie