XXVIII Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 października 2021 r.

1. Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przy wyjściu z kościoła, do oznaczonych puszek, można złożyć ofiarę na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. (W czasie Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00) Natomiast wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają papieskie kremówki, z których dochód będzie przeznaczony na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas.
  1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych codziennie o godz. 18.00. W środę nabożeństwo różańcowe, odbędzie się na sposób fatimski.
  2. W przyszłą niedzielę przypada rocznica beatyfikacji o. Maksymiliana Kolbego. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.30, podczas której złożymy Bogu dzięki za dar wyniesienia na ołtarze założyciela Niepokalanowa i patrona naszej parafii.
  3. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o zmarłych. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w kancelarii. Na stronie parafii jest również dostępny formularz do zgłaszania wypominek. Bóg zapłać za wszelkie składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii.
  4. Od listopada pragniemy, aby przy naszej parafii powstała nowa wspólnota – Krąg Biblijny. Celem nowej wspólnoty będzie zgłębianie i medytacja słowa Bożego. Spotkania grupy odbywać się będą co dwa tygodnie. Osoby, które pragną uczestniczyć w spotkaniach grupy prosimy o zapisanie się na listę w kancelarii parafialnej do 16 października.
  5. Św. Maksymilian zwykł powtarzać „małe rzeczy czyń z wielką miłością.” Jednym razem może być to modlitwa za bliźniego, innym razem dobre słowo, wsparcie duchowe czy materialne, poświęcony komuś czas w sposób bezinteresowny. Sposobów na okazywanie dobra jest bardzo wiele. W naszej parafii od wielu lat istnieje grupa wolontariuszy, którzy w różnoraki sposób pragną pomnażać dobro, przekładając wiarę na uczynki. Wolontariat parafialny to grupa kilkunastu osób, która pod okiem naszych duszpasterzy, pragnie wspierać parafię wszędzie tam, gdzie pojawia się taka potrzeba. Zapraszamy do aktywnego dzielenia się wiarą w grupie wolontariuszy z naszej parafii. Warunek jest tylko jeden: pragnienie czynienia dobra. Spotkanie organizacyjne dla osób chętnych we wtorek, 12 października, po Mszy św. wieczornej, w salce duszpasterskiej.
  6. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. Za wszelkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury i kupna czasopism: Rycerza Niepokalanej, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Przewodnika katolickiego, Idziemy. W kiosku można również nabyć kalendarze na przyszły rok oraz inne nowe pozycje, a także zioła i dewocjonalia. Zachęcamy również po Mszy św. lub w tygodniu do wizyty w naszej bibliotece.
  8. W minionych tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Piotr Lesiecki, l. 64 z ul. Gojawiczyńskiej, Franciszek Graszka, l. 89 z ul. Rydla, Grzegorz Kiełczewski, l. 63 z ul. Umińskiego, Jacek Sikora, l. 53 z ul. Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek