XXIII Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela zwykła

5 września 2021 r.

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej br. Marcina, kleryka z naszego franciszkańskiego seminarium w Łagiewnikach. Będzie przebywał u nas na praktyce wakacyjnej do 19 września. Życzymy mu wielu łask Bożych i błogosławionego pobytu na Dąbrowie. Przy wyjściu głównym z kościoła rozprowadza on dzisiaj za dobrowolną nowy numer kleryckiej gazety „Nasze życie”. Dzisiaj także po Mszach świętych do oznaczonych puszek przy wyjściu z kościoła, zgodnie z zarządzeniem abpa Stanisława Gądeckiego, zbierane są ofiary, które przekażemy jako wsparcie dla uchodźców z Afganistanu.
  2. W środę przypada święto Narodzenia NMP.
  3. W sobotę na Mszy św. o godz. 8.45 spotyka się wspólnota FZŚ. Także w tym dniu organizujemy wyjazd na V Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie; zapisy u o. Tomasza. Organizowana jest również pielgrzymka do krakowskich Łagiewnik, do miejsca uświęconego obecnością św. Faustyny Kowalskiej. Więcej szczegółów w gablotach.
  4. W przyszłą niedzielę, aby umożliwić oglądanie transmisji z beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Zachęcamy do uczestnictwa w innych Mszach św.
  5. W niedzielę, 12 września, o godz. 19.30, w salce przy kancelarii rozpocznie się przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych, zapisy podczas pierwszego spotkania, natomiast 19 września, po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie dla kandydatów z klas I szkół ponadpodstawowych, przygotowujących się również do tego sakramentu. Deklaracja dla kandydatów, jeśli ich jeszcze nie wypełnili, dostępne na stronie parafialnej i przynosimy je do kancelarii.
  6. Na rzecz parafii i klasztoru wpłynęły ofiary: 2×100, 3×50. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. W kiosku do nabycia prasa katolicka, dewocjonalia i zioła. Gość Niedzielny przygląda się ewangelizacji w dużych miastach; w tygodniku Idziemy o VI Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się w Łodzi. Niedziela podejmuje temat kongresów eucharystycznych; Przewodnik Katolicki pyta, czy wykorzystamy wielki potencjał beatyfikacji Matki Czackiej i Prymasa Wyszyńskiego. Zapraszamy także do naszej biblioteki, która rozszerza swoją działalność i zaprasza w swoje progi również w tygodniu. Będzie otwarta dodatkowo od środy do piątku, w godz. 15.00-18.00.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jerzy Sobczak, l. 83 z Al. Rydza-Śmigłego, Marianna Gronowska, l. 90 z ul. Nałkowskiej, Jacek Indraszczyk, l. 55 z ul. Umińskiego, Elżbieta Dróżdż, l. 70 z ul. KWP, Marianna Kuder, l. 91 z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

zgaoszenie-kandydata-do-bierzmowania-deklaracja

Można ją również wysłać mailem: lodzdabrowa@franciszkanie.pl