XI Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia parafialne

DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej procesja fatimska, natomiast nabożeństwo czerwcowe sprawowane jest codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Jutro, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie Franciszkańskiej Grupy Pielgrzymkowej.
  3. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 174 przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Polecamy dzieci, rodziców i rodziny modlitwie.
  4. W najbliższą niedzielę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja i Radia Niepokalanów, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny. Natomiast po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VIII, a po Mszy św. o godz. 11.00 z klas VII.
  5. Informujemy, że biskupi polscy, którzy w ubiegłym tygodniu spotkali się na spotkaniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, podjęli decyzję o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, ze względu na zagrożenie epidemiczne.
  6. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są do oznaczonych puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Za wszelkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. I Komunia św. w przyszłym roku jest planowana w następujących terminach: 8 maja, godz. 11.00 – Szkoły SPSK i Mikron, 15 maja, godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 64 i 22 maja, godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 174.
  8. Szczepienie osób bezdomnych przeciw Covid-19 odbędzie się w niedziele 20 i 27 czerwca br. w godz. 1000– 1800 na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II w Łodzi.
  9. W kiosku do nabycia prasa katolicka. Z „Niedzieli” poznamy Misje specjalne Maryioraz Mały Chór Wielkich Serc z naszej franciszkańskiej parafii przy ul. Rzgowskiej. „Gość Niedzielny” przybliża postać Stanisławy Leszczyńskiej, położnej z Auschwitz. „Idziemy” pisze o Kondycji Kościoła w Polsce. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy wspomnienie o ks. Stanisławie Orzechowskim, legendarnym duszpasterzu akademickim Wrocławia.
  • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Grażyna Skrzak, l. 75 z ul. Zapolskiej, Zofia Agier, l. 74 z ul. Ejsmonda, Aleksandra Wojtasik, l. 87 z ul. Leśmiana. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…