Niedziela Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy

30 maja 2021 r.

1. W poniedziałek, w święto Nawiedzenia NMP, o godz. 18.00, w łączności z majowym, z racji ostatniego nabożeństwa, odbędzie się procesja eucharystyczna. Natomiast od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Będą one sprawowane codziennie o godz. 18.00.
  2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.30, której nie będzie. Po Mszy z homilią o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Trasa procesji będzie następująca: ulicą Tatrzańską, następnie ulicami Rydla, Anczyca i Felińskiego do kościoła. Ołtarze będą przygotowywały następujące wspólnoty: I: FZŚ, II: Wspólnoty Różańcowe, III:Odnowa w Duchu Świętym, IV: Kościół domowy, Asysta Parafialna. Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Dotychczas ogromną część osób niosących sztandary, feretrony i inne przedmioty procesyjne stanowiły osoby w podeszłym wieku. W związku z pandemią i wiekiem wiele z nich nie jest w stanie kontynuować swojej posługi, którą tak kochali. Na ich prośbę zwracamy się zatem do Parafian będących w sile wieku o pomoc w niesieniu tych przedmiotów, w godnym reprezentowaniu Parafii. Niech będzie widać, że tradycja jest ważnym elementem naszej tożsamości parafialnej i że są kolejne pokolenia gotowe, by pielęgnować wartości i zwyczaje przodków! Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją wokół kościoła. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek z klas trzecich, czwartych (rocznicowych) i młodszych będzie w środę o godz. 19.15 przed kościołem.
  3. I piątek miesiąca możliwość spowiedzi będzie podczas każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 8.45 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec, o godz. 8.00 będzie Msza św., a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  4. W przyszłą niedzielę, o godz. 11.00, grupa 13 dzieci z klasy IV SP nr 174 przyjmie po raz pierwszy uroczyście Komunię św. Próby dla dzieci w od poniedziałku do środy i w piątek o godz. 17.00, natomiast spowiedź z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę o godz. 9.30.
  5. Pragniemy poinformować, że z dniem 1 sierpnia zostają wypowiedziane umowy na parkowanie dla samochodów stojących pod kościołem, przy krzyżu i dzwonnicy. W miarę możliwości zostaną przypisane nowe miejsca na właściwym parkingu. Chcemy w ten sposób uporządkować sprawę parkowania dla osób przyjeżdzających do kościoła, zwłaszcza w niedzielę.
  6. Dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Za wszelkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W kiosku do nabycia prasa katolicka.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Piotr Połoński, l. 63 z ul. Deotymy, Stanisława Krawczyk, l. 91 z ul. Umińskiego, Eugeniusz Bonk, l. 68 z ul. Dąbrowskiego, Jan Nowocień, l. 82 z ul. Leśmiana, Stanisław Łaski, l. 89 z ul. Kadłubka, Urszula Żak, l. 86 z ul. Kadłubka, Barbara Adamiec, l. 84 z ul. Felińskiego, Stefania Molik, l. 985 z ul. Dąbrowskiego, Wiesława Burkiewicz-Zawiasa, l. 84 z ul. Deotymy, Helena Bojanowska, l. 90 z ul. Nałkowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…