XXIX Niedziela w ciągu roku – 19.10.2020

1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych codziennie przed Mszą wieczorną o  18.00.
  2. Z przyczyn epidemiologicznych zostały odwołane Triduum i Msza z okazji 20-lecia konsekracji naszego kościoła.
  3. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o zmarłych. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, a w przyszłą niedzielę również w kiosku. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie: roczne czy listopadowe. Od poniedziałku na stronie parafii będzie również dostępny formularz do zgłaszania wypominek. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary przy tej okazji na rzecz parafii.
  4. W związku z pandemią koronawirusa Covid-19 metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.
  5. Zgodnie z rozporządzeniem Premiera, w związku z zaliczeniem naszego miasta do strefy czerwonej, w naszym kościele może przebywać 285 osób. Prosimy o zajmowanie miejsc przy zachowaniu dystansu społecznego (1,5 m), równomiernie zarówno w kościele, jak i na chórze. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek i dezynfekcji rąk. Osoby, które pragną przyjąć Komunię Świętą na rękę, prosimy, by podchodziły jedynie do głównego celebransa. Kapłan ten będzie udzielał Komunii jedynie w ten sposób. Aby przyjąć Komunię św. na rękę, wyciągnięte przed siebie dłonie należy złożyć w taki sposób, aby lewa dłoń była na górze, a prawa na dole. Kiedy kapłan położy na naszą dłoń Ciało Pańskie, nie należy odchodzić, tylko w Jego obecności drugą ręką włożyć Komunię św. do ust i spożyć. Ze względu na ewangeliczną troskę o siebie nawzajem oraz szacunek do prawa – na czas nieokreślony zostaje zawieszona działalność grup parafialnych i wspólnot.
  6. Zachęcamy do nabywania w kiosku prasy katolickiej: Przewodnika katolickiego, Idziemy, Niedzieli z artykułami o św. Janie Pawle II, Gościa Niedzielnego z artykułem m. in. o pracy kapelana szpitalnego, a także miesięczników Miłujcie się, WPiS. Biblioteka jest nieczynna do 15 listopada.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janina Furmanik, l. 88 z ul. Gojawiczyńskiej, Irena Wojciechowska, l. 80 z ul. Umińskiego, Halina Wągrowska, l. 83 z ul. Ujejskiego, Wacława Paszlińska, l. 88 z ul. KWP, Irena Trzewikowska, l. 82 z ul. KWP. Wieczny odpoczynek racz imdać Panie…
TYGODNIOWY GRAFIK ZAJĘĆ

XXIX Tydzień w ciągu roku

18.10.2020 – 24.10.2020

NIEDZIELA – CELEBRANS SPOWIEDŹ – 15 MINUT PRZED MSZĄ ŚW.
6.30 o. Andrzej o. Jarosław
8.00 o. Edward o. Tomasz, o. Konrad