XXVIII Niedziela w ciągu roku

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 13 października, we wtorek: Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego;
  • 15 października we czwartek: Święto rocznicy poświęcenia katedry w Łodzi;
  • 16 października w piątek: Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; także 42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową
  • 17 października w sobotę: Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;
  1. Dziś obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przez całą niedzielę do oznaczonych puszek w kościele są zbierane fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych o godz. 18.00.
  3. W przyszłą sobotę o godz. 8.30, odbędzie się spotkanie przewodniczących grup parafialnych.
  4. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wypominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie, a także w piątki całego roku. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych i zaznaczanie: miesięczne czy roczne.
  5. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele. Podczas obecnej sytuacji epidemiologicznej wielu wiernych pragnie przyjmować Komunię św. na dłoń. Uszanujmy to i dlatego w pierwszej kolejności udzielamy Eucharystii na rękę, którą następnie spożywamy, nie odchodząc, przed kapłanem.
  6. 22 października, w czwartek, przypada 20 rocznica konsekracji naszej świątyni. Jeśli pozwoli nam sytuacja epidemiologiczna, w tym dniu, o godz. 18.30 uroczystą Mszę św. odprawi Abp Senior Władysław Ziółek, który wówczas poświęcił nasz kościół. Pragniemy przygotować się do tego wydarzenia poprzez 3 dniowe Triduum, prowadzone przez o. Marka Iwańskiego, byłego proboszcza naszej parafii oraz adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez poszczególne grupy. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.
  7. Zachęcamy do nabywania w kiosku „Fratelli tutti”, najnowszej encykliki papieża Franciszka. Traktuje ona o braterstwie i przyjaźni społecznej. To druga encyklika papieża inspirowana przesłaniem św. Franciszka z Asyżu. Także tytułowe słowa zaczerpnięte są z jego nauczania. Można nabyć także prasę katolicką: w Niedzieli artykuł o Carlo Acutisie, niezwykłym włoskim nastolatku, który zmarł w 2006 r., a beatyfikacja miała miejsce 10.10.2020 w Asyżu; w Gościu niedzielnym możemy przeczytać artykuł o marzeniach papieża Franciszka; są także Rycerz Niepokalanej, Idziemy czy też Przewodnik katolicki. Otwarta jest również biblioteka, do której zapraszamy na ciastko lub herbatę, a także do lektury czasopism, czy też książek.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Dudka, l. 100 z ul. Broniewskiego, Zofia Dmochowska, l. 91 z ul. Makuszyńskiego, Zofia Bigosińska, l. 85 z ul. Ejsmonda, Helena Fetraś, l. 89 z ul. Dąbrowskiego, Janusz Wolańczyk, l. 70 z
    Gojawiczyńskiej, Bogdan Majewski, l. 67 z ul. Nałkowskiej i śp. Jan Piasecki, l. 77. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
NIEDZIELA – CELEBRANS I HOMILIA SPOWIEDŹ – 15 MINUT PRZED MSZĄ ŚW. Uwagi
6.30 o. Proboszcz o. Edward