Uroczystość św. Franciszka z Asyżu/XXVII Tydzień w ciągu roku – 4.10.2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 5 października w poniedziałek: uroczystość św. Faustyny, dziewicy, patronki Łodzi;
  • 7 października w środę: Wspomnienie NMP Różańcowej;
  1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych o godz. 18.00.
  2. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza w przyszłą sobotę, 10 października, na spotkanie o godz. 8:45. Rozpocznie się Mszą św. w kościele.
  3. Za tydzień obchodzić będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem: Totus Tuus. Przez całą niedzielę będą zbierane fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  4. Od 1 października, od czwartku, zmieniły się godziny pracy kancelarii parafialnej. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30-11.00 oraz 16.30-18.00.
  5. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wypominkowego przez miesiąc listopad lub w piątki w ciągu roku. Przy kiosku można zaopatrzyć się w kartki do wypominek. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz zaznaczanie: miesięczne lub roczne.
  6. Zachęcamy do lektury i kupna czasopism: Rycerza Niepokalanej, Rycerza młodych, Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy czy też Przewodnika Katolickiego. W Niedzieli in. artykuł pt. Kościół o zwierzętach, a w nim: Czy ulubieniec na czterech łapach ma duszę? Czy można go traktować jako istotę równą człowiekowi? Co o zwierzętach mówi Kościół? W kiosku można również nabyć zioła i dewocjonalia. Zachęcamy również po Mszy św. do wizyty w naszej bibliotece.
  7. W minionych tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Helena Wiśniewska, l. 90 z ul. Gałczyńskiego, Stanisław Stańczyk, l. 84 z ul. Nałkowskiej, Janina Filipiak, l. 82 z ul. Felińskiego, Czesława Pawłowska, l. 90 z ul. Zapolskiej, Janina Jasińska, l. 88 z ul. Staffa, Lucjan Białkowski, l. 88 z ul. Staffa, Leon Goliński, l. 80 z ul. Gałczyńskiego, Lucyna Księżak, l. 85 z ul. Rydla. Wieczny odpoczynek…