XXVI Niedziela w ciągu roku – 27.09.2020

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 28 września w poniedziałek: Wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  • 29 września we wtorek: Święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela;
  • 30 września w środę: Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
  • 1 października w czwartek: Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  • 2 października w piątek: Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
  • 4 października w niedzielę: Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, Założyciela trzech zakonów.
  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 14.00 w bazylice odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, w które w 2021 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii Świętej.
  2. Jutro, w poniedziałek, odbędzie się po raz kolejny modlitwa „Koronka na ulicach miast świata” o pokój na świecie. Na terenie naszej parafii modlitwa ta odbędzie się przed Dąbrówką i przed kościołem.
  3. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych o godz. 18.00. Pierwsze nabożeństwo w czwartek rozpoczniemy o godz. 17.45 i będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy chętne osoby do udziału w asyście i niesienia feretronów oraz chorągwi. Także w czwartek rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka. Rozważanie i modlitwy będą na Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. W sobotę, 3 października po Mszy św. wieczornej zgodnie z naszą tradycją zakonną zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I piątek po Mszy o godz. 8.45 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia. Natomiast spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o godz. 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
  5. Od 1 października, od czwartku, zmieniają się godziny pracy kancelarii parafialnej. Czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30-11.00 oraz 16.30-18.00. W tym dniu zaczynamy przyjmować intencje mszalne na przyszły rok.
  6. W przyszłą sobotę o godz. 8.30, odbędzie się spotkanie przewodniczących grup parafialnych.
  7. W niedzielę, 4 października, odbędą się spotkania organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania: dla klas VII z rodzicami rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00; dla klas VIII Mszą św. o godz. 9.30, natomiast dla klas I szkół ponadpodstawowych o godz. 18.30. Po Eucharystii spotkanie dla poszczególnych roczników odbędzie się w kościele.
  8. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 10 października. Zapisy i szczegóły wyjazdy w Biurze Radia.
  9. W kiosku można nabyć dzisiaj w cenie promocyjnej po 3 zł Gościa Niedzielnego, Przewodnik katolicki, Idziemyczy też Niedzielę. W Gościu niedzielnym można przeczytać artykuł o Aniołach bliskich ciału, natomiast w Niedzieliartykuł o nowych cudach św. Pio. Zapraszamy także do biblioteki, aby wypożyczyć czy też poczytać książkę.
  10. Przy klasztorze rozpoczyna swoją działalność szkoła j. angielskiego dla dzieci i młodzieży. Nauka przebiega metodą Helen Dorn. Przyjmowane są zapisy na bieżący rok szkolny. Kontakt: Edyta Szubska, tel. 695 525 996..
  11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Maria Szafrańska, l. 69
    z ul. Dąbrowskiego, Alicja Łobanowska, l. 80 z ul. Staffa, Anna Biruków, l. 95 z ul. Bałuckiego, Krzysztof Wolski, l. 59 z ul. Umińskiego, Władysława Walczak, l. 62 z ul. Felińskiego, Krystyna Krajewska, l. 61 z ul. Rydla. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…