24 marca 2019

III Niedziela Wielkiego Postu- 24.III.2019
1. Nabożeństwa
Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale – dziś o 17.00, droga krzyżowa w piątki o g. 17.00 (dzieci) i 19.00 (dorośli i młodzież); od poniedziałku do soboty, od 9.15 – adoracja eucharystyczna, o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 18.00 – Godzinki o Męce Pańskiej. W piątek, 12 kwietnia, droga krzyżowa, odbędzie się ulicami naszej parafii.
2. Zwiastowanie Pańskie
Jutro, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msza św. z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym – o g. 18.30. Kartki do wypełnienia będą dostępne przed Mszą św. Zachęcamy do włączenia się do modlitwy w intencji poczętych i zagrożonych śmiercią – dzieci. W związku z Dniem Świętości Życia, dziś po Mszach św. są zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia, przy Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.
3. Porady prawne
Bezpłatne porady prawne, za wcześniejszym zgłoszeniem w kancelarii parafialnej, są udzielane we wtorki od 18.00. W niedziele, o 17.45, odbywają się w salce przy kancelarii parafialnej, spotkania przygotowujące dorosłych do bierzmowania.
4. Informacje kurialne
· W czwartek, 28 marca na g. 20.00, Ks. Abp Grzegorz Ryś, zaprasza wszystkich wiernych do Bazyliki Archikatedralnej na nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy nadużyć seksualnych wobec nieletnich.
· W katedrze i w kościele MB Bolesnej na Teofilowie – podczas nabożeństwa pokutnego w piątek o g. 21.00 i podczas Mszy św. w sobotę o g. 18.00 –odbędzie się wielkopostna inicjatywa Papieża Franciszka 24 godziny dla Pana.
· W Arenie Atlas, dnia 12 kwietnia, od17.00 –do 21.00, odbędzie się Arena Rodzin, na którą są zaproszone wszystkie rodziny. Bezpłatne bilety wejściowe możemy odebrać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
5. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Idziemy o ochronie dzieci i ciekawy wywiad z abpem Józefem Michalikiem, w Niedzieli o sprzeciwie biskupów na deprawację w wychowaniu dzieci, w kwietniowym numerze Rycerza Niepokalanej o spowiedzi i nawróceniu więźnia, a w Gościu Niedzielnym znajdziemy przydatny dodatek – rachunek sumienia. W kiosku są także kartki świąteczne, paschaliki, baranki i świece wielkanocne,. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę. Ojcowe z Radia Niepokalanów dziękują za ofiary 5070 PLN zebrane u nas dwa tygodnie temu.
6. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: Józefa Ścieszko, l. 80, z Orkana, Czesław Orlikowski, l.93, z Dąbrowskiego, Irena Kencka, l. 88, z Umińskiego, Jadwiga Gałązka, l. 88, z Makuszyńskiego, Lucyna Grochulska, l. 89, z Rydla, Gerhard Gerbich, l. 85, z Kadłubka i Krzysztof Chalagus. Wieczny…