Autor: Archidiecezja Łódzka
Wielkopostne Kościoły Stacyjne 2022 | Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus

„Potrzeba nam bardzo często zaufania, aby trwać w nauce Pana Jezusa, a poprzez trwanie w Jego nauce i będąc blisko Niego, otrzymamy światło bycia Jego uczniami”- mówił Ksiądz Biskup Marek Marczak podczas Mszy Św. sprawowanej w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym.

W pierwszą środę miesiąca kwietnia wierni z Archidiecezji Łódzkiej pielgrzymowali do Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus, aby wraz ze swoim pasterzem modlić się o pokój, o potrzebne łaski dla naszego miasta, a także o łaskę nawrócenia dla grzeszników. W Świątyni, którą opiekują się Ojcowie Jezuici Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak.

„Kiedy słyszymy: prawda was wyzwoli, to możemy myśleć o prawdzie w kontekście naszego życia i o potrzebie prawdy w naszym życiu. Możemy myśleć o sytuacjach kiedy potrzebujemy prawdy o nas samych, kiedy dotyka nas ludzkie oszczerstwo. Równie ważna jest prawda o nas samych, kiedy stajemy wobec Boga i chcemy od niego usłyszeć prawdę o nas samych, zwłaszcza wtedy kiedy dotyka nas zniewolenie”- mówił w sowich rozważaniach do Sowa Bożego Biskup Marek.

Dalej w swojej homilii Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na to, że to wyzwolenie i życie w prawdzie oparta jest o życie w nauce Chrystusa i byciu Jego uczniem. „Żyć w prawdzie oznacza być uczniem Jezusa i trwać w Jego nauce. Być Jego uczniem oznacza wytrwać w Jego nauce wtedy kiedy ona jest łatwa i dostępna dla nas, ale także wtedy kiedy jest wymagająca i wymaga od nas pewnego trudu”- mówił Bp Marczak.

Na zakończenie swoich rozważań duchowny podkreślał, że najpierw trzeba trwać w nauce Pana Jezusa, a później przyjdzie jej poznanie. Trwanie w bliskości Jezusa daje nam szanse, aby odkrywać prawdę, aby w którymś momencie otrzymać światło jej zrozumienia. „Potrzeba nam bardzo często zaufania, aby trwać w nauce Pana Jezusa, a poprzez trwanie w Jego nauce i będąc blisko Niego, otrzymamy światło bycia Jego uczniami”- podkreślał kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem została odmówiona Koronka do Bożego  Miłosierdzia. Jutrzejszym Kościołem Stacyjnym będzie parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, którą opiekują się Ojcowie Dominikanie. Serdecznie zapraszamy.