Autor: Archidiecezja Łódzka
Wielkopostne Kościoły Stacyjne 2022 | kościół św. Józefa (Ruda)

O modlitwie Ojcze Nasz mówił Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek podczas Mszy Św. sprawowanej w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym.

We wtorkowy wieczór wierni Archidiecezji Łódzkiej pielgrzymowali do kościoła św. Józefa na Rudzie, aby wraz ze swoim pasterzem modlić się za Diecezję, a także za pokój na Ukrainie.

W swojej homilii Abp Ziółek mówił o modlitwie Ojcze Nasz, którą w dzisiejszej Ewangelii przekazał na sam Pan Jezus. „Ta modlitwa przez tyle wieków rozbrzmiewa w Kościele, ale nic nie straciła ze swojej aktualności. Jest wiecznie żywa i prawdziwa ponieważ taki jest Bóg do którego się modlimy”- mówił duchowny.

Ksiądz Arcybiskup zwracał uwagę, że dla wielu współczesnych chrześcijan, modlitwa jest trudnym zadaniem. Zauważył, że ludzie często zwracają uwagę na to, że modlitwa jest czymś trudnym ponieważ nie wiedzą co tak naprawdę mają mówić. Kaznodzieja podkreślał, że modlitwa nie ma być zapewnieniem sobie określonych dóbr, czy spełnianiem potrzeb i pragnień. „Podczas modlitwy mamy odkryć, że Bóg jest Ojcem i wzywa nas do wspólnoty miłości ze sobą. Modlitwa to nie kwestia tego, co ma się do powiedzenia, ale raczej sprawa miłości, która jest wyrażona w słowach, a także w ciszy”- mówił Abp Ziółek.

Na zakończenie wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a Ksiądz Arcybiskup udzielił wszystkim błogosławieństwa. Jutro wierni będą pielgrzymować do parafii Przemieniania Pańskiego.