Autor: Archidiecezja Łódzka
Bp Marczak: obyśmy potrafili być wierni Chrystusowi zawsze!

Dziś wierni Archidiecezji Łódzkiej zgromadzili się w parafii Najświętszego Zbawiciela, aby w ramach Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych modlić się wraz ze swoim Biskupem. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak.

Na początku Mszy Św. wszystkich przybyłych przywitał proboszcz parafii- ks. Grzegorz Klimkiewicz. „Dzisiaj w sposób szczególny chwalimy Jezusa Chrystusa w Kościele Stacyjnym. Tutaj chcemy realizować Jego wezwanie: nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Dziś jesteśmy tu obecni jako cały Kościół Łódzki”- mówił ks. proboszcz.

W słowie skierowanym do wiernych Ksiądz Biskup mówił, że dzisiejszy Kościół Stacyjny to świątynia wybudowana na początku lat 30- tych XX wieku i powstał przy tak zwanej „bratniej mogile”, gdyż nieopodal pochowanych jest 163 żołnierzy poległych podczas Bitwy Łódzkiej w której walczyli przeciwko sobie Polacy wcielani do obcych armii.

Bp Marczak zwrócił uwagę również na fakt, że w kościele tym znajduje się tablica poświęcona księżom zamordowanym w Dachau podczas II Wojny Światowej. „Upamiętnianie kapłanów, którzy zginęli w obozach koncentracyjnych pełni dla nas i przyszłych pokoleń niezwykle ważną funkcję. Ma nam wszystkim przypominać i pomagać abyśmy zawsze byli wierni swojej wierze i wartościom, które z niej wypływają.”

Duchowny mówił także o świątyni św. Pawła za Murami, do której dziś pielgrzymują mieszkańcy Rzymu. „W bazylice znajdziemy pod ołtarzem sarkofag z napisem: Paweł- Apostoł i męczennik.

„Ta dzisiejsza stacja na naszej Wielkopostnej drodze do Kościołów Stacyjnych tak bardzo bogatych w historie odległą w czasie i bliską nam, historię ludzi, którzy za swoją wiarę cierpieli i głosili ją, niech nam pomoże otworzyć się na działanie łaski Bożej”- dodał na zakończenie Ksiądz Biskup.