30(2021)3

Łódzkie Studia Teologiczne nr 30(2021)3

pobierz plik

ROZPRAWY I ARTYKUŁY

Michał Białkowski, Biskup Michał Klepacz jako członek Episkopatu Polski. Część II: Działalność na forum Konferencji Plenarnej oraz Komisji Głównej Episkopatu Polski

Sebastian Derda, Jana Kochanowskiego spór z antycznym dziedzictwem o stosowność człowieczego płaczu

Ryszard Ficek, Chrześcijanin i kultura: w kręgu personalistycznej myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego

Małgorzata Jaroszek, Wizerunek mediów polonijnych na przykładzie wybranych miast w Stanach Zjednoczonych

ks. Łukasz Libowski, ks. Piotr Wilk, Ryszarda ze Świętego Wiktora Poczet cesarzy rzymskich od Trajana do Konstantyna Wielkiego, czyli przekład księgi siódmej z pierwszej części jego Libri exceptionum

VARIA

Tadeusz Zieliński, Współczesne wypowiedzi ludzi nauki w dyskursie medialnym (esej naukowy)

RECENZJE

Jakub Akonom, (rec.) Marcin Składanowski, Tadeusz Syczewski, Jacek Połowianiuk, Krzysztof Mielnicki, Młodzież i doświadczenie wiary. Dialog w kontekście Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Lublin: Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 2017, ss. 179.

Jakub Akonom, (rec.) Marcin Składanowski, Tadeusz Syczewski, Jacek Połowianiuk, Krzysztof Mielnicki, Młodzież i przesłanie Kościoła. Dialog w kontekście Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Lublin: Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 2017, ss. 199.

Jakub Akonom, (rec.) Marcin Składanowski, Tadeusz Syczewski, Jacek Połowianiuk, Krzysztof Mielnicki, Młodzież – Wartości – Kultura. Dialog w kontekście Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Lublin: Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 2017, ss. 139.

Jarosław Ćwikła, (rec.) Brant Pitre, Jezus i żydowskie korzenie Maryi (przeł. Magda Sobolewska), Kraków: Wydawnictwo WAM 2020, ss. 212.

Comments are closed.