XXV Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela zwykła

19 września 2021 r.

1. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które w dniach 19-22 września odbędą się w stacyjnym kościele jubileuszowym św. Wojciecha w Łodzi przy ul. Rzgowskiej. Początek spotkań każdego dnia o godz. 19.00. Szczegółowy program w gablotach.
  2. W poniedziałek, w kaplicy adoracji, o godz. 17.45 rozpocznie się nowenna ku czci św. Michała Archanioła przed jego świętem.
  3. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00-15.00.
  4. W przyszłą niedzielę 26 września po Mszy Świętej o godz. 14.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, w które w 2022 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii Świętej.
  5. Grupy parafialne organizują w dniu 2 października pielgrzymkę do Niepokalanowa i Miedniewic. Zapisy dzisiaj w sklepiku, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00, przy wyjściu do parku, jak również w czwartek w Biurze Radia Maryja w godz. 8.00-10.00.
  6. niedzielę, 3 października, odbędą się spotkania organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania: dla klas VII rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00; dla klas VIII Mszą św. o godz. 9.30. Po Eucharystii spotkanie dla poszczególnych roczników odbędzie się w kościele.
  7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele gospodarcze. W minionym okresie, od lipca, skończyliśmy osuszanie i porządkowanie piwnic części duszpasterskiej klasztoru, instalacje wewnętrznych studni drenażowych, czyszczenie kanalizacji deszczowej wokół kościoła oraz odkrywanie i podniesienie studzienek deszczowych oraz naprawę dachu na klasztorze. W najbliższym czasie zamierzamy tymczasowo przygotować dach na kościele na okres jesienny i zimowy. Większy zakres prac związanych z dachem przewidujemy na wiosnę przyszłego roku. Pod ogłoszeniami jest zamieszczona dokumentacja fotograficzna dachu. Za wszelką dobroć i życzliwość składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. W kiosku (zakrystii) do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, Przewodnik Katolicki. Zapraszamy również do naszej biblioteki, która jest otwarta dodatkowo od środy do piątku, w godz. 15.00-18.00.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Szostak, l. 74 z ul. Felińskiego, Marian Zawiasa, l. 86 z ul. Deotymy, Eugenia Pietrzykowska, l. 93 z ul. Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Raport z inwentaryzacji dachu