Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 1229
Bp Kleszcz: szukajcie odpowiedzi w słowie Boga!
Udostępnij

- Może w waszych sercach rodzą się różne wątpliwości, ale nie wpadajcie w panikę. Może to być dobry znak, że wasza wiara dojrzewa. Ważne jest, żebyście wiedzieli, gdzie szukać odpowiedzi na pytania. One są w słowie Bożym i świadkach wiary! – mówił bp Piotr Kleszcz.

Biskup Piotr Kleszcz celebrował Mszę św. w parafii św. Elżbiety Węgierskiej i bł. Anastazego Pankiewicza w Łodzi z okazji jubileuszu 50-lecia erygowania parafii. Wierni i duchowni dziękowali za dar wspólnoty, wszystkich proboszczów, ojców oraz braci, którzy w niej posługiwali. Biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej udzielił także młodzieży sakramentu bierzmowania.

W homilii bp Kleszcz zwrócił uwagę na słowo „miłość” rozumiane w różnych kontekstach i używane współcześnie do opisywania bardzo różnych rzeczywistości. Wskazał również na bezinteresowną miłość względem bliźniego św. Elżbiety Węgierskiej. – Jesteśmy Kościołem, częścią tego organizmu, ale ważne, żebyśmy byli czytelnym znakiem - nie tylko zewnętrznie, ale sercami. Abyśmy przypominali Boga, który kocha każdego – powiedział bp Kleszcz i dodał: - Chciałbym wam pomóc otworzyć się na działanie Ducha Świętego, byście przyjęli ten dar prawdziwej miłości, która jest wymagająca, bo jeśli ktoś kocha, to wymaga. Życzę wam, abyście tak bardzo otworzyli się na Działanie Ducha Świętego, byście potrafili kochać pomimo wszystko, nawet gdy ktoś będzie okazywał wam brak szacunku, byście odpłacali miłością za nienawiść. To jest trudna, ale potrzebna miłość – mówił duchowny do młodych.

Po liturgii wierni świeccy wraz z duchownymi świętowali odpust ku czci św. Elżbiety Węgierskiej, patronki parafii.

Budowa kościoła św. Elżbiety Węgierskiej rozpoczęła się wiosną w 1932 r. z inicjatywy ojca Anastazego Pankiewicza, a zakończyła jesienią tego samego roku. 30 października 1932 r. poświęcił go bp Wincenty Tymieniecki. Drugim patronem w 1999 r. został bł. Anastazy Pankiewicz.

Od początku istnienia placówki bernardyńskiej w Łodzi klasztor bernardynów jako ośrodek duszpasterski należał do łódzkiej parafii Opatrzności Bożej. 20 listopada 1974 r. bp Józef Rozwadowski erygował oddzielny ośrodek duszpasterski, a obowiązki proboszcza powierzył o. Pawłowi Głowali, a 4 lata później ustanowił parafię św. Elżbiety Węgierskiej.

Udostępnij
Galeria zdjęć