Autor: ks. Paweł Kłys / foto: ks. Hubert Kempiński
Arena Młodych 2024 w Piotrkowie Trybunalskim

W parafiach Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Bełchatowa, Łasku, Ozorkowa Pabianic, Poddębic, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Zgierza trwa drugi dzień Areny Młodych 2024.

To największe wydarzenie ewangelizacyjne dla młodych z Archidiecezji Łódzkiej od dwu lat odbywa się w trzech etapach: I środa popielcowa – spotkanie w szkole, II czwartek po Popielcu – spotkanie w regionach, III piątek po Popielcu centralne spotkanie w łódzkiej Atlas Arenie.

Dziś przed południem w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim spotkaniu z młodymi przewodniczył ksiądz biskup Marek Marczak, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. Biskup Marek przewodniczył Mszy świętej, podczas której wygłosił słowo Boże, w którym mówił o nadziei – będącej tematem przewodnim tegorocznej Areny Młodych.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele uczniów szkół ponadpodstawowych Piotrkowa Trybunalskiego, a oprawę muzyczną przygotowała schola działająca przy parafii oo. Redemptorystów.