Autor: Archidiecezja Łódzka
Bp Pękalski: Mamy być tymi, którzy podobni są do Boga - Kościół Stacyjny Trójcy Przenajświętszej #10

„Dziś Jezus w Ewangelii wzywa swoich uczniów, aby ich miłość była większa od tej miłości jaką okazują innym poganie. Owa miłość będzie większa jeśli z miłością będą się odnosić do swoich nieprzyjaciół”- mówił podczas swojej homilii Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski, który sprawował Eucharystię w kolejnym Wielkopostnym Kościele Stacyjnym Łodzi.

W II sobotę Wielkiego Postu Łodzianie pielgrzymowali do kolejnego Kościoła Stacyjnego, którym była parafia Trójcy Przenajświętszej. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. W swoich rozważaniach do Słowa Bożego duchowny podkreślał słowa Jezusa, który mówi, że mamy miłować także naszych nieprzyjaciół. „Miłość nieprzyjaciela- bardzo poważne zadanie i wyzwanie każdego ucznia Jezusa”- podkreślił Ksiądz Biskup.

Dalej w swojej homilii kaznodzieja mówił, że nowa sprawiedliwość uczniów Jezusa ma  być większa od sprawiedliwości uczonych w piśmie i faryzeuszy. „Mamy być tymi, którzy podobni są do Boga.”

Bycie doskonałym to bycie świętym. Na zakończenie homilii Ksiądz Biskup przytoczył słowa św. Tereski, która mówiła, że świętość składa się z drobiazgów podejmowanych przez nas każdego dnia wiernych miłości Bogu i bliźniemu. Jednak sama świętość drobiazgiem nie jest- zaznaczył Bp Pękalski.

Przed błogosławieństwem Ksiądz Biskup poświęcił dwa nowe konfesjonały, które zostały ufundowane przez Rodzinę Różańcową i Rycerstwo Niepokalanej.