Abp Ryś: nasza wiara staje się świadectwem dla domu i domowników!

- Nie chodzi o uzdrowienie tylko tego chłopaka. Punktem dojścia jest wiara ojca. – Uwierzył on i cały jego dom. Od razu mamy pokazaną wiarę ojca, która staje się świadectwem dla całego domu, dla wszystkich domowników. To jest punkt dojścia. Gdyby szło tylko o uzdrowienie syna, byłoby to cudem, ale jeśli idzie o wiarę ojca i całego domu, to wydarzenie jest znakiem! Jezus daje życie – daje je w obfitości, bo daje życie wieczne! We wierze urzędnik królewski jak i jego dom otrzymał życie wieczne. – mówił abp Grzegorz Ryś.

Poranna Msza święta z kaplicy prywatnej domu biskupów łódzkich transmitowana przez Internet zgromadziła dziś przed komputerami ponad 8 tysięcy internautów. Wspólnej modlitwie przewodniczył metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

Podczas zwiastowania Słowa Bożego odnosząc się do obecnej sytuacji w kraju i na świecie powiedział między innymi - ile rzeczy, które robimy - zwłaszcza w tym czasie - wydaje się nam straszliwie kruche. W Chrystusie każde dobro trwa wiecznie, to jest spełnienie obietnicy Izajasza. Spełnienie, które się dokonuje w Jezusie Chrystusie, a nam jest już dostępne we wierze. Obietnica Izajasza nie zależy od poziomu medycyny, tylko jest przez nas czytana w zależności od poziomu naszej wiary! Wszędzie tam, gdzie dopuścimy Jezusa Chrystusa, by On wszedł w całą naszą rzeczywistość przez wcielenie,  przez odkupienie, tam nastaje nowa ziemia i nowe niebo. To nie chodzi o to, że jest nieskończone, ale jest jakościowo inne, bo jest ono w Bogu. – podkreślił łódzki pasterz.

Tradycyjnie - po błogosławieństwie kończącym liturgię – zebrani w kaplicy odśpiewali suplikację – modląc się o ustanie i opanowanie epidemii koronawirusa.