Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

Menu
Ogłoszenia duszpasterskie Intencje Mszy Św. Zapowiedzi ślubne Aktualności O parafii Kancelaria Nabożeństwa Kontakt Kamera na żywo

Ogłoszenia duszpasterskie

Data ogloszeń: 22 kwietnia 2018
Czwarta Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiaj, Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Modlitwą obejmujemy kleryków Łódzkiego Seminarium i siostry Zgromadzenia Jedność, które posługują w naszej parafii a dzisiaj stają pośród nas ze świadectwem. Klerycy i przełożeni naszego Seminarium Duchownego wyrażają wdzięczność za modlitwę i złożone ofiary na utrzymanie uczelni formującej kapłanów.

2. Praktyką codzienną niech stanie się w naszych rodzinach czytanie i rozważanie Pisma Świętego. Prosimy, aby po mszy św. każdy uczestnik liturgii wziął kartkę z fragmentem Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Treść prosimy odnaleźć w Piśmie Świętym oraz czytać i rozważać w domu.

3. Spotkanie kręgu biblijnego odbywa się w naszej parafii w każdą środę o godz. 19:00 w salkach katechetycznych. Zachęcamy do rozważania i rozumienia zapisu natchnionego przez Ducha Świętego.

4. Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, przypada jutro 23 kwietnia. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Modlitwą obejmijmy kościół w Polsce!

5. W Archidiecezji Łódzkiej trwa Synod poświęcony młodzieży. Chrystusowi Zmartwychwstałemu powierzajmy wytrwale pracę grupy synodalnej w naszej parafii!

6. Mszę św. w intencji Ojczyzny będziemy sprawowali 3 maja o godz. 10:30. Po mszy św. zapraszamy na program patriotyczny w kolegiacie. Znajdźmy czas na świętowanie naszej wolności!

7.. Spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do rocznicy Komunii Św. odbędzie się dzisiaj o godz. 12:00.Prosimy o obecność!

8. Rozpoczniemy w naszej parafii oficjalnie przygotowanie do pierwszej spowiedzi i komunii św. dla klas drugich szkoły podstawowej w przyszłą niedzielę 29 kwietnia. Zapraszamy wszystkie dzieci z klasy drugiej i ich rodziców na mszę św. o godz. 12:00. Dzieci w obecności rodziców otrzymają dzienniczek – dokument pomocny w przygotowaniach do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Św. Prosimy o obecność!

9. Do świetlicy parafialnej w salach katechetycznych zapraszamy dzieci we wtorek i czwartek od 16:00 do 19:00 oraz w piątek od 17:00 do 19:00.

10. Zapraszamy do kawiarni u Świętego Mikołaja w soboty od godz. 17:00 i w niedziele po mszach świętych. Przy kawiarni jest czynna grota solna i bawialnia dla dzieci; jest też bilard. Zapraszamy!

11. Kończymy w kwietniu modlitwę w wypominkach półrocznych za naszych bliskich zmarłych. Można zgłaszać jej przedłużenie na drugie półrocze.

12. Otwieramy książkę intencji na rok 2019 w poniedziałek 23 kwietnia. Prosimy serdecznie o przyjęcie zasad wpisywania mszy świętych, zwłaszcza w niedziele według zasad proponowanych w kancelarii parafialnej. Zapraszamy!

13. Dobiega końca wymiana instalacji elektrycznej w Kolegiacie. Zostały już zainstalowane organy piszczałkowe elektropneumatyczne na odnowionym balkonie chóru w kaplicy św. Anny na cmentarzu parafialnym. Instrument dysponuje dziewięcioma głosami i te będą nam towarzyszyły w liturgii. Przystępujemy do wykonania schodów prowadzących na chór w kaplicy cmentarnej. Bardzo serdecznie prosimy całą wspólnotę parafialną o dar tacy gospodarczej zbieranej w przyszłą niedzielę 29 kwietnia. Bóg zapłać za wspólną troskę!

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dla Kół Różańcowych jest do odebrania miesięczni ”Różaniec”

-----

Trzecia Niedziela Wielkanocna - 15 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiaj przypada niedziela biblijna i początek tygodnia biblijnego pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte”. Podczas przeżywanego w całym kraju Narodowego Czytania Pisma Świętego wysłuchamy fragmentów z Listu św. Pawła apostoła do Rzymian. Dzisiaj w niedzielę biblijną o godz. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziewiąty dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny z czytaniem fragmentów Listu św. Pawła apostoła do Rzymian. Zachęcamy do udziału i czytania Pisma Świętego, które jest zapisem natchnionego Słowa Bożego.

2. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 18:00. Po Eucharystii ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II. Prosimy, aby po mszy św. każdy uczestnik liturgii wziął kartkę z fragmentem Listu do Rzymian i Księgi Przysłów. Treść prosimy odnaleźć w Piśmie Świętym oraz czytać i rozważać w domu. Zapraszamy!

3. Spotkanie kręgu biblijnego odbywa się w naszej parafii w każdą środę o godz. 19:00 w salkach katechetycznych. Zachęcamy do rozważania i rozumienia Listu do Rzymian. Zapraszamy!

4. Gościć będziemy w przyszłą niedzielę z misją powołaniową Siostry ze Zgromadzenia JEDNOŚĆ. Siostry zakonne tego zgromadzenia posługują w naszej wspólnocie parafialnej.

5. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy do budynku katechetycznego po odbiór strojów komunijnych jutro tj. w poniedziałek 16 kwietnia od godz. 17:00 według ustalonego wcześniej porządku.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do rocznicy Komunii Św. odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 kwietnia o godz. 12:00.Prosimy o obecność!

7. Zapraszamy na mszę imieninową w intencji ks. kanonika Jerzego Jankowskiego w niedzielę 22 kwietnia o godz. 10:30. Prosimy o Komunię. Św. i modlitwę w intencji Solenizanta.

8. Do świetlicy parafialnej w salach katechetycznych zapraszamy dzieci we wtorek i czwartek od 16:00 do 19:00 oraz w piątek od 17:00 do 19:00.

9. Zapraszamy do kawiarni u Świętego Mikołaja w soboty od godz. 17:00 i w niedziele po mszach świętych. Przy kawiarni jest czynna grota solna i bawialnia dla dzieci; jest też bilard. Zapraszamy!

10. Kończymy w kwietniu modlitwę w wypominkach półrocznych za naszych bliskich zmarłych. Można zgłaszać jej przedłużenie na drugie półrocze.

11. Otwieramy książkę intencji na rok 2019 w poniedziałek 23 kwietnia. Prosimy jeszcze o zgłaszanie mszy gregoriańskich za zmarłych, by wpisać trzydzieści kolejnych terminów.

12. Zbiórka ofiar na potrzeby WSD w łodzi odbędzie się w niedzielę Dobrego Pasterza 22 kwietnia. Prosimy o modlitewne i materialne wsparcie wspólnoty seminaryjnej.

13. Trwa wymiana instalacji elektrycznej w Kolegiacie. Od poniedziałku rozpoczniemy instalację organów piszczałkowych na odnowionym balkonie chóru w kaplicy św. Anny na cmentarzu parafialnym.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dla Kół Różańcowych jest do odebrania miesięczni ”Różaniec”

15. W minionym tygodniu zmarli: Jan Jagodziński z Bogatyni, Julian Sęk z Emilina, Edward Biniek z Koła – pochodzący z naszej parafii.
© 2017 Wolbórz
Wersja mobilna