Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

Menu
Ogłoszenia duszpasterskie Intencje Mszy Św. Zapowiedzi ślubne Aktualności O parafii Kancelaria Nabożeństwa Kontakt Kamera na żywo

Ogłoszenia duszpasterskie

Data ogloszeń: 14 stycznia 2018
Druga Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018 r.

1. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa od 14 do 25 stycznia. Hasło tygodnia „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Zachęcamy do modlitwy! Program zamieszczony jest w gablocie.

2. Młodzież z klasy trzeciej Gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy na mszę św. i spotkanie formacyjne w niedzielę 21 stycznia o godz. 10:30.

3. W roku Jubileuszu setnej rocznicy odzyskania niepodległości we wspólnocie parafialnej podejmiemy comiesięczną nowennę do Miłosierdzia Bożego od 7 do 15 dnia każdego miesiąca. Będzie ona poprzedzała dzień 16 każdego miesiąca z uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny i wspomnieniem Świętego Jana Pawła II. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w dni powszednie o godz. 18:00, a dzisiaj w niedzielę o godz. 17:30 Prosimy wszystkich o włączenie się w modlitwę dziękczynną w intencji Ojczyzny.

4. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana we wtorek 16 stycznia o godz. 18:00. Po Eucharystii ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II. Zapraszamy!

5. Porządek kolędy w tym tygodniu na stronie Aktualności oraz na facebooku parafialnym także w gablocie. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczamy na spłatę prac wykonanych i wykonywanych w parafii. Za składane ofiary Bór zapłać! Serdecznie prosimy o przywiezienie księdza na miejsce kolędowania.

6. Do świetlicy parafialnej w salach katechetycznych zapraszamy dzieci we wtorek i czwartek od 16:00 do 19:00 oraz w piątek od 17:00 do 19:00.

7. W ramach zajęć w naszej parafialnej świetlicy Fundacja ISKRA w kulturze zaprasza wszystkich chętnych na rodzinny wyjazd do Łodzi. W programie spektakl w Teatrze Pinokio oraz warsztaty animacji w Muzeum Se-ma-for. Wyjazd 21 stycznia w niedzielę o godz.10:00 z przystanku w centrum Wolborza, planowany przyjazd o godz.18:00. Koszt wyjazdu 50 zł. Więcej informacji na stronie Fundacji ISKRA w kulturze oraz w kancelarii parafialnej.

8. Kawiarnia u Świętego Mikołaja czynna jest w soboty od godz. 17:00 i w niedzielę po mszach świętych. Przy kawiarni jest czynna grota solna i bawialnia dla dzieci; jest też bilard. Zapraszamy!

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Módlmy się w intencji zmarłych: Henryka Rytycha ze Świątnik, Tadeusza Gurdziałka z Bogusławic, Żanetę Badowską z Wolborza z ul. Sportowej.

-----

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018 r.

1. W Święto Chrztu Pańskiego dziękujmy Bogu za dar Sakramentu Chrztu i włączenie we wspólnotę Kościoła. Dzisiaj też kończy się okres Bożego Narodzenia.

2. W pierwszą niedzielę miesiąca w naszym kościele jest sprawowana zbiorowa msza święta za żyjących i za zmarłych. Zapraszamy do modlitwy dzisiaj o godz. 16:00. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą litanijną o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Intencje można zgłaszać jeszcze przed Eucharystią.

3. Do świetlicy parafialnej w salach katechetycznych zapraszamy dzieci we wtorek i czwartek od 16:00 do 19:00 oraz w piątek od 17:00 do 19:00.

4. W ramach zajęć w naszej parafialnej świetlicy Fundacja "ISKRA w kulturze" zaprasza wszystkich chętnych na rodzinny wyjazd do Łodzi. W programie spektakl w Teatrze Pinokio oraz warsztaty animacji poklatkowej w Muzeum Se-ma-for. Wyjazd 21 stycznia w niedzielę o godz.10:00 z przystanku w centrum Wolborza, planowany przyjazd o godz.18:00. Koszt wyjazdu 50 zł. Więcej informacji na stronie Fundacji "ISKRA w kulturze" oraz w kancelarii parafialnej.

5. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza na widowisko ewangelizacyjne pt.: „Betlejem w Łodzi”. Zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata w wykonaniu najbardziej znanych artystów scen polskich.. Koncert „Betlejem w Łodzi” odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 18:00 w Atlas Arenie ( ul. Bandurskiego 7, Łódź). Informacja o biletach wejścia na koncert na stronie: http://www.betlejemwpolsce.pl/pl/betlejem-w-lodzi a także w zakrystii, kancelarii i w gablocie. Zapraszamy!

6. Dzieci z „Domowego Przedszkola” wystawią jasełka dzisiaj po mszy św. o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy!

7. Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wolborza odbędą się w niedzielę 14 stycznia w związku z mszą św. o godz. 12:00. Zapraszamy!

8. Do żywej szopki zapraszamy jeszcze tylko dzisiaj. Dziękujemy za zorganizowanie tej wyjątkowej szopki ks. Krzysztofowi oraz Urzędowi Miasta i Gminy w Wolborzu. Bóg zapłać!

9. Porządek kolędy w tym tygodniu na stronie Aktualności oraz na facebooku parafialnym. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczamy na spłatę prac wykonanych i wykonywanych w parafii. Za składane ofiary Bór zapłać! Serdecznie prosimy o przywiezienie księdza na miejsce kolędowania.

10. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa od 14 do 25 stycznia. Hasło tygodnia „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Zachęcamy do modlitwy! Program zamieszczony jest w gablocie.

11. Młodzież z klasy siódmej SP oraz młodzież drugiej klasy Gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy na mszę św. i spotkanie formacyjne w niedzielę 14 stycznia o godz. 10:30.

12. W roku Jubileuszu setnej rocznicy odzyskania niepodległości we wspólnocie parafialnej podejmiemy comiesięczną nowennę do Miłosierdzia Bożego od 7 do 15 dnia każdego miesiąca. Będzie ona poprzedzała dzień 16 każdego miesiąca z uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny i wspomnieniem Świętego Jana Pawła II. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w dni powszednie będzie o godz. 18:00, a w niedziele przed mszą wieczorną. Prosimy wszystkich o włączenie się w modlitwę dziękczynną w intencji Ojczyzny. Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę o godz. 16:00. Zapraszamy!

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „ Niedziela” „Idziemy” „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Misyjne Drogi”.

14. Kawiarnia u Świętego Mikołaja czynna jest w soboty od godz. 17:00 i w niedzielę po mszach świętych. Przy kawiarni jest czynna grota solna i bawialnia dla dzieci; jest też bilard. Zapraszamy!

15. Módlmy się w intencji zmarłych: Zofię Gamrot z Żywocina; Jerzego Sobczyka z Gazomi Nowej; Jana Jaworskiego z Wolborza z ul. Kitowicza; Irenę Adamczyk z Proszenia.

-----

Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017 r.

1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin naszej Parafii. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego dzisiaj o godz. 18:00. Nabożeństwo dziękczynne przed mszą św. o godz. 17:30. Zapraszamy do modlitwy w intencji ochrzczonych, zaślubionych i zmarłych w roku 2017.

2. Dla chętnych parafian bez planów na dzisiejszy wieczór sylwestrowy proponujemy wieczór filmowy w Parafii. Zapraszamy na godz. 20:00 do kawiarni „U Świętego Mikołaja”. O godz. 21:00 w Sali katechetycznej w podwórku wikariatki Apel Jasnogórski z Częstochowy w relacji telewizyjnej. Korzystając z Sali audiowizualnej obejrzymy dwa filmy religijne. O północy wspólna modlitwa w Kolegiacie przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy!

3. Jutro 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w kolegiacie według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak mszy św. porannej o godz. 7:00. Pielęgnujmy dar łaski uświęcającej, by w okresie Bożego Narodzenia nadal przyjmować w komunii świętej Jezusa - Syna Maryi!

4. W pierwszy czwartek miesiąca – 4 stycznia modlimy się w intencji Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, diakonów oraz o powołania kapłańskie i zakonne w naszej Parafii. Na mszę świętą i nabożeństwo eucharystyczne o godzinę 18:00 zapraszamy ministrantów i lektorów, scholę z rodzicami oraz Koła Żywego Różańca. Po mszy świętej spotkanie opłatkowe w salach katechetycznych grupy Betania i Przyjaciół WSD w Łodzi. Zapraszamy!

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Msza święta wotywna o Sercu Pana Jezusa o godzinie 7:00 i 18:00. Po mszy św. o godz. 7:00 i przed mszą o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. Możliwość spowiedzi rano podczas mszy św. i po południu od godz. 17:00. Odwiedziny chorych w ich domach z posługą sakramentalną w pierwszy piątek od godziny 8:00. Spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca w piątek o godz. 19:00. Zapraszamy!

6. W sobotę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie Świętem Trzech Króli. Tego dnia osobę wierzącą obowiązuje w sumieniu udział w mszy świętej. Msze święte w kolegiacie według porządku niedzielnego. Podczas każdej mszy świętej poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Ofiary w tym dniu składane przeznaczamy na misje. Będzie możliwość nabycia kredy i kadzidła przygotowane przez siostry ze zgromadzenia zakonnego Jedność. Nabożeństwo w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:15. Prowadzą Koła Żywego Różańca. Zapraszamy!

7. Jasełka uczniów ze SP w Wolborzu odbędą się w sobotę 6 stycznia o godz. 16:00 w Wolborskim Centrum Kultury. Przedstawienie ma wymowę pomocy charytatywnej dla chorej uczennicy z pierwszej klasy.

8. W pierwszą niedzielę miesiąca w naszym kościele jest sprawowana zbiorowa Msza święta za żyjących i za zmarłych. Zapraszamy do modlitwy 7 stycznia w Niedzielę Chrztu Pańskiego o godz. 16:00. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą litanijną o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Intencje można zgłaszać jeszcze przed Eucharystią. Zapraszamy!

9. Dzieci z „Domowego Przedszkola” przedstawią jasełka w niedzielę 7 stycznia po mszy św. o godz. 12:00.

10. Do świetlicy zapraszamy dzieci we wtorek i czwartek od 16:00 do 19:00 i w piątek od 17:00 do 19:00.

11. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza na widowisko ewangelizacyjne pt.: „Betlejem w Łodzi”. Zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata w wykonaniu najbardziej znanych artystów scen polskich.. Koncert „Betlejem w Łodzi” odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 18:00 w Atlas Arenie ( ul. Bandurskiego 7, Łódź ). Informacja o biletach wejścia na koncert w zakrystii, kancelarii i w gablocie. Zapraszamy!

12. Porządek kolędy w tym tygodniu: w aktualnościach i na facebooku. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczamy na spłatę prac wykonanych i wykonywanych w parafii. Serdecznie prosimy o przywiezienie księdza na miejsce kolędowania.

13. Do żywej szopki w podwórku plebanii zapraszamy dzisiaj i jutro oraz 6 i 7 stycznia. Dziękujemy za zorganizowanie tej wyjątkowej szopki.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „ Niedziela” „Idziemy”.

15. Módlmy się w intencji zmarłych: Helenę Latochę z Bogusławic, Jana Bąka z Żywocina, Józefa Maciaszczyka z Żywocina.
© 2017 Wolbórz
Wersja mobilna