Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

Menu
Ogłoszenia duszpasterskie Intencje Mszy Św. Zapowiedzi ślubne Aktualności O parafii Kancelaria Nabożeństwa Kontakt

Ogłoszenia duszpasterskie

Data ogloszeń: 2 lipca 2017
Trzynasta Niedziela Zwykła – 2 lipca 2017 r.

1. W okresie wakacyjnym msze św. w ciągu tygodnia są sprawowane o godz. 6:30; 7:00 i 18:00. Spowiedź przed mszą św. lub po jej zakończeniu.

2. W pierwszą niedzielę miesiąca w naszym kościele jest sprawowana zbiorowa msza święta za żyjących i za zmarłych. Zapraszamy do modlitwy dzisiaj 2 lipca o godz. 16:00. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Zapraszamy!

3. W pierwszy czwartek miesiąca –6 lipca modlimy się w intencji Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, diakonów, oraz o powołania kapłańskie i zakonne w naszej Parafii. Na mszę świętą o godzinę 18:00 zapraszamy Koła Żywego Różańca, wspólnotę modlitewną Betania i Koło Przyjaciół WSD w Łodzi.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy św. o godz. 7:00 i przed mszą o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i akt wynagrodzenia. Możliwość spowiedzi rano podczas mszy św. i po południu od godz. 17:00. Odwiedziny chorych w ich domach z posługą sakramentalną w pierwszy piątek od godziny 8:00.

5. Zapraszamy parafian do udziału w 148 Pieszej Pielgrzymce Piotrkowskiej na Jasną Górę, która wyrusza 11 lipca po mszy św. o godz. 7:00 w kościele św. Jakuba. Pielgrzymka Piotrkowska wędruje cztery dni i nie wraca pieszo do Piotrkowa Tryb. Szczegóły na plakacie!

6. Jubileuszowy bo10 Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej rozpocznie się dzisiaj, w niedziele 2 lipca. Koncert odbędzie się o godz. 19:00 w Kolegiacie. Jest opatrzony tytułem: Brat Naszego Boga. Koncert słowno-muzyczny „Być dobrym jak chleb” w 100. Rocznicę śmierci Brata Alberta-Adama Chmielowskiego. Wystąpią: aktorzy Jerzy Trela i Wojciech Trela a przy organach dyrektor festiwalu Robert Grudzień. Zapraszamy!

7. Wolborskie Centrum Kultury zaprasza na świętowanie 10 – lecia Pożarniczego Centrum Historyczno-Edukacyjnego Ziemi Łódzkiej w Wolborzu, które odbędzie się 9 lipca w niedzielę o godz. 15:00.

8. Ujawniły się nieszczelności w dachu kolegiaty. W czterech miejscach pojawiło się na sklepieniu przemiękanie. W najbliższym czasie musimy podjąć bardzo skomplikowane prace uszczelniające dach.

9. Remont budynku katechetycznego dobiega końca. Przygotowujemy pomieszczenia do pracy duszpasterskiej. Aktualnie realizujemy projekt przyłącza gazowego tej części budynku i wyposażamy salę audiowizualną. Za wszelkiego rodzaju pomoc jesteśmy wdzięczni. Bardzo prosimy o dar tacy gospodarczej w związku z pracami, w przyszłą niedzielę 9 lipca. Złożono ofiarę bezimiennie 100, zł. Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej!

11. W minionym tygodniu zmarł Seweryn Przybył z Polichna.

------------


Dwunasta Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

1. Dobiega końca miesiąc czerwiec. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa odbywa się w kolegiacie o godz. 17:30 przed wieczorną mszą św. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie od godz. 7:30 do 18:00. Zapraszamy!

2. W okresie wakacyjnym msze św. w ciągu tygodnia będą sprawowane o godz. 6:30; 7:00 i 18:00. Spowiedź przed mszą św. lub po jej zakończeniu.

3. Nabożeństwo w pierwszą sobotę miesiąca 1 lipca po mszy św. o godz. 7:00 i o godz. 17:30. Zapraszamy Koła Żywego Różańca do poprowadzenia modlitwy różańcowej!

4. W pierwszą niedzielę miesiąca w naszym kościele jest sprawowana zbiorowa msza święta za żyjących i za zmarłych. Zapraszamy do modlitwy 2 lipca o godz. 16:00. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. W modlitwę mszy św. zbiorowej włączymy zmarłą Siostrę Magdalenę Olejnik. Zapraszamy!

5. W Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w czwarte 29 czerwca msza św. w kolegiacie o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. W 10 rocznicę grupy AA i Al.-ANON „Przystań” w Proszeniu msza św. o godz. 17:00. Zapraszamy!

7. Zapraszamy parafian do udziału w 148 Pieszej Pielgrzymce Piotrkowskiej na Jasną Górę, która wyrusza 11 lipca po mszy św. o godz. 7:00 w kościele św. Jakuba. Pielgrzymka Piotrkowska trwa cztery dni i nie wraca pieszo do Piotrkowa Tryb. Szczegóły na plakacie!

8. Jubileuszowy 10 Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej rozpocznie się w najbliższą niedziele 2 lipca. Koncert odbędzie się o godz. 19:00 w Kolegiacie. Jest opatrzony tytułem: Brat Naszego Boga. Koncert słowno-muzyczny „Być dobrym jak chleb” w 100. Rocznicę śmierci Brata Alberta-Adama Chmielowskiego. Wystąpią: aktorzy Jerzy Trela i Wojciech Trela a przy organach dyrektor festiwalu Robert Grudzień. Zapraszamy!

9. Msza św. upamiętniająca tych, którzy zginęli w Pieńkach Karlińskich, będzie sprawowana w Bogusławicach w czwartek 29 czerwca o godz. 16:00.

10. Zapraszamy na wakacyjny wyjazd w góry do Ochotnicy koło Krościenka nad Dunajcem. Polecamy teren Pienińskiego Parku Narodowego, spływ przełomem Dunajca, Trzy Korony, Szczawnica, Krościenko, Nowy Targ, Zakopane, szlak papieski. Zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży naszej parafii. Mogą wybrać się z nami całe rodziny również osoby starsze. Wyjeżdżamy autokarem przy kościele w czwartek 17 sierpnia o godz. 8:00; powrót planowany jest we wtorek 22 sierpnia w godzinach wieczornych. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu i pobytu z wyżywieniem wynosi 250 zł. Lista jest już zapełniona, dlatego proponujemy drugi termin wyjazdu do Ochotnicy 23-28 sierpnia dla tych, którzy są na liście rezerwowej. Zapraszamy i prosimy o potwierdzenie wyjazdu!

11. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej!

12. W minionym tygodniu zmarli: Teresa Biniek z Wolborza, ul. Grunwaldzka; Henryk Rytych ze Świątnik; Alojzy Kaźmierczak z Białkowic

----

Jedenasta Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

1. W oktawie Bożego Ciała, a zatem od 16 do 22 czerwca na nabożeństwie czerwcowym o godz. 17:30 będzie procesja Eucharystyczna. W czwartek 22 czerwca na zakończenie oktawy podczas mszy św. poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Zapraszamy całą asystę, prosimy o posługę Ochotniczych Straży Pożarnych, serdecznie prosimy dzieci o sypanie kwiatów. Po mszy św. wata cukrowa dla smakoszy!

2. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 23 czerwca. Msza św. w kolegiacie o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. W tym dniu msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8:15. Na mszę dziękczynną zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

3. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla SP w Gazomi Starej w poniedziałek 19 VI od godz. 17:00; dla SP w Komornikach we wtorek 20 VI od godz. 17:00; dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w środę 21 VI od godz. 17:00; dla SP w Wolborzu i Proszeniu w czwartek od godz. 17:00. Prosimy,
by w tym czasie dzieci pierwszokomunijne odbyły swoją kolejną spowiedź! Rodziców prosimy, aby dzieci
i młodzież spowiedzią i mszą św. zakończyli rok szkolny i katechetyczny.

4. Scholę młodzieżową i dziecięcą zapraszamy na przedwakacyjne spotkanie w plebanii z księżmi opiekunami w piątek 23 czerwca o godz. 19:00. Zapraszamy!

5. Spotkanie grupy odbywającej w naszej parafii seminarium odnowy wiary zapraszamy na spotkanie modlitewne i dalszą formację w sobotę 24 czerwca o godz. 19:00. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych!

6. Zapraszamy na wakacyjny wyjazd w góry do Ochotnicy koło Krościenka nad Dunajcem. Polecamy teren Pienińskiego Parku Narodowego, spływ przełomem Dunajca, Trzy Korony, Szczawnica, Krościenko, Nowy Targ, Zakopane, szlak papieski. Zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży naszej parafii. Mogą wybrać się z nami całe rodziny również osoby starsze. Wyjeżdżamy autokarem przy kościele w czwartek 17 sierpnia o godz. 8:00; powrót planowany jest we wtorek 22 sierpnia w godzinach wieczornych. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu i pobytu z wyżywieniem wynosi 250 zł.

7. Na zakup organów piszczałkowych do kaplicy św. Anny na cmentarzu grzebalnym wpłynęła ofiara 500, zł od chóru; 700, zł. od Bractwa Świętej Trójcy– Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest dostępne pismo dla młodzieży „Miłujcie się”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, dla Kół Żywego Różańca w zakrystii jest do odebrania pismo „Różaniec”

9. W minionym tygodniu zmarli: Jerzy Wrona z Polichna, Regina Śmiechowicz z Brudak.
© 2017 Wolbórz
Wersja mobilna