Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

Menu
Ogłoszenia duszpasterskie Intencje Mszy Św. Zapowiedzi ślubne Aktualności O parafii Kancelaria Nabożeństwa Kontakt

Ogłoszenia duszpasterskie

Data ogloszeń: 12 listopada 2017
Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017 r.

1. Z okazji święta Niepodległości dzisiaj w niedzielę 12 listopada po mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się w kolegiacie koncert pieśni patriotycznych. Zapraszamy do wspólnego śpiewania!

2. Wspomnienie liturgiczne Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej przypada w środę 22 XI. Msza św. w intencji naszego chóru parafialnego, orkiestry i scholii w niedzielę 19 XI o godz. 10:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i śpiewu.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i w intencji małżeństw, które w ostatnim czasie w naszym kościele zawarły związek małżeński będzie sprawowana w czwartek 16 listopada o godz. 18:00. Po Eucharystii ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II. Zapraszamy!

4. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania trwa trzy lata. Młodzież z klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy w niedzielę 19 listopada na mszę św. i spotkanie o godz. 10:30.

5. Liturgiczna Służba Ołtarza odbywa swój dzień skupienia w Archikatedrze Łódzkiej w sobotę 25 XI. Lektorów i ministrantów zapraszamy do udziału, a rodziców prosimy o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Łodzi z księdzem Michałem. Zapraszamy!

6. Dzielimy się dobrą wiadomością, bo mamy dobroczyńcę, który chce pokryć koszty odnowienia ołtarza głównego w naszej Kolegiacie. Za zgodą i po wydaniu pozwolenia przez konserwatora zabytków już w najbliższym czasie rozpoczniemy prace renowacyjne. Będą one trwały przez całą zimę i wiosnę. Prosimy o modlitwę w intencji podejmowanego dzieła. Modlitewną troską obejmijmy naszego Darczyńcę. Wrażliwych na piękno naszej świątyni parafian zachęcamy do włączenia się w finansowanie renowacji aniołów. Za wszelką pomoc – Bóg zapłać!

7. Zapraszamy na spotkanie w Kręgu Biblijnym, aby lepiej rozumieć Pismo Święte. Zapraszamy na spotkanie w czwartek 16 listopada o godz. 18:30 do sali katechetycznej.

8. Pielgrzymka do grobu bł. Jerzego Popiełuszki i Niepokalanowa 18 XI. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Wyjazd przy kościele o godz. 6:00. Koszt 50, zł. Są miejsca wolne!

9. Pierwszy Światowy dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 19 listopada. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. Łódzka Caritas przekazała do wszystkich parafii :Tytkę charytatywną, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższym. Tytka, to papierowa torba. Wypełniamy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przyniesiemy z powrotem przed pierwszą niedzielą Adwentu. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w Parafii w okresie przedświątecznym. „Tytka charytatywna” dostępna będzie od dzisiaj przy ołtarzu relikwii Św. Jana Pawła II.

10. Dzisiaj, solidarni z Kościołem Prześladowanym, modlimy się o pokój i wspieramy składaną ofiarą do puszki. Bóg zapłać za pomoc!

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „ Niedziela” „Idziemy” „Gość Niedzielny”. W zakrystii można wziąć miesięcznik „Różaniec” z listopada. W kalendarze na rok 2018 można zaopatrzyć się przy kaplicy adoracji w sklepiku prowadzonym przez Siostry zakonne Jedność oraz w zakrystii i kancelarii.

12. Do biblioteki parafialnej zapraszamy po mszy św. o 9:00 i 10:30. Po mszach św. zapraszamy do kawiarni u św. Mikołaja mieszczącej się pod plebanią.

13. Przyjmujemy na wypominki roczne i półroczne.

14. Módlmy się w intencji zmarłych: Genowefę Łaską z Polichna, Izydora Mękarskiego z Bogusławic, Elżbietę Piotrowską pochodzącą z Wolborza.

------

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła – 5 listopada 2017 r.

1. W naszej Wspólnocie Parafialnej modlimy się w wypominkach, czyli polecamy Jezusowemu Sercu tych wszystkich bliskich zmarłych, za których zamówiliśmy wypominki. Przypominamy, że modlimy się za naszych zmarłych w wypominkach rocznych i półrocznych w każdą niedzielę w kościele parafialnym przed mszą świętą o godz. 9:00 i 10:30. Wypominki roczne i półroczne można zamawiać w dalszym ciągu i polecać swoich zmarłych modlitwie Kościoła. Informujemy jednocześnie, że w oktawie Wszystkich Świętych msza św. na cmentarzu w kaplicy św. Anny o godz. 9:00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych.

2. W pierwszą niedzielę miesiąca w naszym kościele jest sprawowana zbiorowa Msza święta za żyjących i za zmarłych. Zapraszamy do modlitwy dzisiaj o godz. 16:00. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą litanijną o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Intencje można zgłaszać jeszcze przed Eucharystią.

3. W sobotę 11 listopada przypada Polskie święto narodowe – 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na popołudniową mszę św. w intencji Ojczyzny na godz. 16:00. Po mszy św. w Miejskim Ośrodku Kultury program patriotyczny w wykonaniu dzieci najmłodszych. Wywieszone flagi narodowe na naszych domach niech wyrażają troskę o Ojczyznę.

4. Pierwszy Światowy dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 19 listopada. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. Łódzka Caritas przekazała do wszystkich parafii :Tytkę charytatywną, zapraszają do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższym. Tytka, to papierowa torba . Wypełniamy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przyniesiemy z powrotem przed pierwszą niedzielą Adwentu. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w Parafii. „Tytka charytatywna” dostępna będzie w następną niedzielę.

5. Z inicjatywy WSD w Lodzi organizowana jest dla parafii modlitewna sztafeta powołaniowa. Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii przypadł w czwartek 9 listopada. Przywieziona będzie z Seminarium Duchownego figura Dobrego Pasterza i towarzyszyła nam będzie w modlitwie przez cały dzień. W mszy św. o godz. 18:00 będą uczestniczyli Klerycy i i ks. Przełożony z Seminarium Duchownego. Od godz. 15:00 rozpoczniemy modlitwę wspólnotową i tu zapraszamy siostry Zgromadzenia JEDNOŚĆ i Koła Żywego Różańca. O modlitwę od godz. 16:00 prosimy Towarzystwo WSD w Łodzi i wspólnotę modlącą się za powołanych BETANIA. Od godz. 17:15 modlitwę podejmują dzieci i młodzież. Po mszy św. świadectwo złożą klerycy. Do udziału w Eucharystii zapraszamy wszystkich zatroskanych o powołania kapłańskie i zakonne w naszej wspólnocie parafialnej.

6. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania trwa trzy lata. Młodzież z klas. siódmych i drugich gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy w niedzielę 12 listopada na mszę św. i spotkanie o godz. 10:30.

7. Zapraszamy na spotkanie scholii młodzieżowej w piątek 10 listopada o godz. 18:30 do sali chóru! Opiekunem tej grupy duszpasterskiej jest ks. Michał Czarnecki.

8. Z troską o przyszłość Narodu we wspólnocie parafialnej włączamy się w zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy Zatrzymaj Aborcję. Projekt ten został poparty przez Episkopat Polski. Numer pesel i podpis można składać w tyle kościoła. Jest tam dostępny projekt zmian w ustawie.

9. Prosimy usilnie, aby nie wyrzucać śmieci za parkan cmentarza i zdecydowanie zwracać uwagę zaśmiecającym ten teren. Troszczmy się, by cmentarz był godnym, bo poświęconym miejscem spoczynku ciał naszych bliskich oczekujących na zmartwychwstanie. Przypominamy, że każdą pracę kamieniarską czy remontową na terenie cmentarza należy koniecznie wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej. Pracę można rozpocząć dopiero po zgłoszeniu. Przypominamy też, że raz na 20 lat należy wnieść opłatę za dzierżawę grobu – placowe. Pozyskane środki służą do prowadzania remontów na cmentarzu i przy Parafii oraz są zapłatą za wywóz śmieci. Za troskę o cmentarz wyrażamy podziękowanie.

10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do grobu bł. Jerzego Popiełuszki i Niepokalanowa 18 XI. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Módlmy się za zmarłą Stanisławę Wojciechowską pochodzącą z Żywocina.
© 2017 Wolbórz
Wersja mobilna