Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

Menu
Ogłoszenia duszpasterskie Intencje Mszy Św. Zapowiedzi ślubne Aktualności O parafii Kancelaria Nabożeństwa Kontakt

Ogłoszenia duszpasterskie

Data ogloszeń: 10 września 2017
Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 10 września 2017 r.

1. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie od godz. 7:30 do 18:00. Modlitwą różańcową otaczajmy naszą Ojczyznę. Zapraszamy!

2. Sakramentu bierzmowania udzieli młodzieży naszej parafii bp Marek Marczak w poniedziałek 18 września podczas mszy św. o godz. 18:00. Przygotowujących się do sakramentu bierzmowania absolwentów kl. III gimnazjum i ich rodziny zapraszamy na mszę św. i spotkanie organizacyjne dzisiaj 10 września o godz. 10:30. Msza św. i próba 12 IX i 15 IX o godz. 18:00. Nabożeństwo pokutne i spowiedź przed bierzmowaniem dla młodzieży, świadków bierzmowania i ich rodzin w sobotę 16 września o godz.18:00. Pilnie prosimy o obecność!

3. Nabożeństwo Fatimskie z procesją eucharystyczną odbędzie w środę 13 września o godz. 17:30. Procesję odbędziemy z figurą Matki Bożej Fatimskiej idąc za Chrystusem w Eucharystii. Do udziału w nabożeństwie zapraszamy całą asystę wraz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi do niesienia baldachimu. Prosimy o obecność dzieci i młodzieży. Zapraszamy! Figury dzieci fatimskich instalujemy na zewnątrz przed głównym wejściem do kolegiaty. Mamy już wszystkie figury z piaskowca wraz z figurą Matki Bożej Fatimskiej ustawionej tymczasowo w kaplicy adoracji. Bóg zapłać za wspólne tworzenie dobra parafialnego w stulecie Objawień Fatimskich!

4. Msza św. w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków w sobotę 16 września o godz. 18:00. Po mszy św. adoracja relikwii św. Jana Pawła II. Zapraszamy do modlitewnej troski o Ojczyznę.

5. Młodzież zapraszamy na kolejny wyjazd na Uwielbieniową Łódź Ratunkową. Tym razem gościem specjalnym będzie Jan Mela. Wyjazd w piątek 22 września o godz.16:15. Zapisy u ks. Michała do 18 września.

6. Wolborskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę Oblicza Maryi z racji 300 – lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Pożarniczym Centrum Historyczno-Edukacyjnym Ziemi Łódzkiej w Wolborzu, w godzinach otwarcia.

7. Serdecznie zapraszamy do Wolborskiego Centrum Kultury na wystawę i opowieści o losach osób deportowanych w głąb ZSRR. Rozpoczniemy 24 września mszą sw. o godz 9:00. Informacje na plakatach i zaproszeniach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

8. Czytajmy prasę katolicką. W zakrystii można odebrać miesięcznik „Różaniec” z września.

9. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych: Grzegorza Maciaszczyka z Komornik, Marię Kocięba z Gazomi Starej, Grażynę Banaszkiewicz z Żarnowicy.


-----


Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła – 3 września 2017 r.

1. Dzisiaj na Jasnej Górze Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Bogu za plony. Dzisiaj też nasze Dożynki Parafialne i Gminne. W modlitwie dziękujemy Bogu za zebrane plony z pól, łąk i ogrodów.

2. W pierwszą niedzielę miesiąca w naszym kościele jest sprawowana zbiorowa Msza święta za żyjących i za zmarłych. Zapraszamy do modlitwy dzisiaj o godz. 16:00. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą litanijną o uzdrowienie. Intencje można zgłaszać jeszcze przed Eucharystią. Zapraszamy!

3. W poniedziałek 4 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież chcemy powierzyć Bogu Miłosiernemu przez Serce Niepokalanej Matki Maryi, dlatego zapraszamy na mszę św. o godz. 8:15. Młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania 18 września oraz ich rodziców zapraszamy na mszę św. wieczorną o godz. 18:00. Młodzież uczęszczającą do szkoły poza Wolborzem zapraszamy również na mszę św. wieczorną o godz. 18:00. Poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych najmłodszym dzieciom, rozpoczynającym naukę w szkole nastąpi w niedzielę 10 września podczas mszy św. o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy rodziców i nauczycieli. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego będzie zorganizowana w Tygodniu Wychowania.

4. Przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i ich rodziny zapraszamy na mszę św. i spotkanie organizacyjne w niedzielę 10 września o godz. 10:30.

5. W pierwszy czwartek miesiąca – 7 września modlimy się w intencji Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, diakonów oraz o powołania kapłańskie i zakonne w naszej Parafii. Na mszę świętą o godzinę 18:00 zapraszamy ministrantów, lektorów i scholę z rodzicami. W sposób szczególny zapraszamy i o modlitwę prosimy Koła Żywego Różańca, wspólnotę „Betania” i Koło Przyjaciół WSD w Łodzi.

6. Święto Narodzenia NMP w piątek 8 września. Msza św. o godz. 7:00, 9:00, 18:00 z obrzędem błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. W tym dniu ponowimy w parafii Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten został odnowiony 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Był to jeden z najważniejszych punktów obchodów 100. Rocznicy objawień fatimskich. Tegoroczny Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi jest nawiązaniem do wydarzenia z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten nawiązywał do ofiarowania świata Niepokalanej, którego dokonał Pius XIIw 1942 r. Zapraszamy do licznego udziału w świątecznej Eucharystii!

7. W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 8 września Koła Żywego Różańca organizują wyjazd na Jasną Górę. W tym dniu odbywa się również Kongres Różańcowy. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej i Jej różańca. Panie zelatorki prosimy o zgłoszenia i kontakt z kancelarią parafialną.

8. Sprowadziliśmy już do parafii organy piszczałkowe. Będą zainstalowane w kaplicy cmentarnej św. AnnySą to organy jedenastogłosowe elektro-pneumatyczne sprowadzone z likwidowanego kościoła w Holandii. Lokalizacja organów na chórze będzie się wiązała z powiększeniem powierzchni chóru. Za dotychczasowe wspólne starania wszystkim ofiarodawcą – Bóg zapłać!.

9. Została już wykonana z piaskowca figura Matki Bożej Fatimskiej i w najbliższym tygodniu będzie dostarczona do naszej parafii. Rozpoczniemy instalację figur fatimskich przy kolegiacie. Wpłynęła bezimiennie ofiara 100, zł. na figurę Matki Bożej. Bóg zapłać! Cech Rzemiosł Różnych z Wolborza jest fundatorem figury św. Franciszka. Za ten dar serca jesteśmy tej wspólnocie wdzięczni. Bóg zapłać!

10. Czytajmy prasę katolicką. W zakrystii można odebrać miesięcznik „Różaniec”

11. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych: Sławomira Fałka z Młynar, Wojciecha Kielskiego z Wolborza z ul. Warszawskiej..
© 2017 Wolbórz
Wersja mobilna