Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

VIII Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej

5 lipca 2015

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną, ósmą edycję Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Najbliższy koncert 5 lipca. Kompletny program oraz więcej szczegółów na plakacie:
Plakat

Msza Św. o uzdrowienie

8 czerwca 2015

W poniedziałek, 8 czerwca, zapraszamy do kolegiaty na kolejną już Mszę św. o uzdrowienie, której przewodniczy ojciec Józef Witko OFM. Można ze sobą przynieść do poświęcenia: wodę, sól, olej, świecę.

Msza Św. o uzdrowienie

Triduum Paschalne w kolegiacie

29 marca 2015

Od czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne.
Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po mszy świętej o godzinie 18:00 przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy; adoracja do godziny 20:30.
Wielki Piątek – przeżywamy zbawczą śmierć na krzyżu Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy od godziny 8:00 do 17:00. O godzinie 17:00 rozpoczęcie liturgii Wielkiego Piątku; po liturgii przeniesienie Pana Jezusa eucharystycznego do kaplicy Grobu Pańskiego. Adoracja do 21:00. Zbierane ofiary przy adoracji krzyża w Wielki Piątek przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie.
Wielka Sobota – adorujemy Pana Jezusa w grobie od godziny 8:00 do 19:00. . Święcenie pokarmów będzie jak w latach ubiegłych tj. od godziny 8:00 do 13:00 w kolegiacie; natomiast od godziny 9:00 po wioskach (jedno miejsce – prosimy o adresy). O godzinie 19:00 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej. Na liturgię przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Adoracja Pana Jezusa będzie trwała całą noc.Wielkanoc – rezurekcja o godzinie 6:00; zapraszamy: asystę, chór, orkiestrę, Straże Pożarne, grupy parafialne, ministrantów i lektorów również do udziału w adoracji. Pozostałe msze święte w Wielkanoc o godz. 9:00, 10:30; 12:00 i 18:00.
Poniedziałek Wielkanocny - w II dzień świąt msze święte w porządku niedzielnym; zbiórka na KUL.

Archiwum aktualności