Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

Menu
Ogłoszenia duszpasterskie Intencje Mszy Św. Zapowiedzi ślubne Aktualności O parafii Kancelaria Nabożeństwa Kontakt

148. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska

11 lipca 2017Serdecznie zapraszamy wszystkich czujących moc, siłę w nogach i potrzebę w sercu na 148. Pieszą Pielgrzymkę Piotrkowską. Jak co roku zadbajmy o silną reprezentację z naszej parafii :-) Więcej szczegółów na plakacie (kliknij plakat, aby powiększyć).

X Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej

2 lipca 2017W tym roku obchodzimy jubileusz. 10 lat minęło od kiedy w naszej pięknej, zabytkowej kolegiacie wybrzmiewają najwspanialsze utwory muzyki klasycznej. Z roku na rok wyraźnie widać, że przybywa słuchaczy i miłośników wolborskiego festiwalu. Zdecydowana większość koncertów to muzyka poważna, sakralna. Jednak na przestrzeni lat nie brakowało muzyki z różnych stron świata.
Tegoroczny program festiwalu:


 • 2 lipca, 19:00
  „Brat Naszego Boga” – koncert słowno-muzyczny „Być dobrym jak chleb” w 100. rocznicę śmierci Brata Alberta – Adama Chmielowskiego: Jerzy Trela (aktor), Ewa Warta-Śmietana (sopran), Robert Grudzień (organy).

 • 13 sierpnia, 19:00
  „Cud nad Wisłą – Bitwa Warszawska 1920” – koncert w 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków.

 • 27 sierpnia, 19:00
  „Przeboje muzyki klasycznej” – koncert, Tomasz Marczak (trąbka), Andrzej Sochocki (organy).

 • 3 września, 19:00
  Zespół Jarzębina z Kocudzy

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian oraz gości. Histora, szczegóły z pozostałe informacjami na temat festiwalu dostępne na plakacie.

Procesja Boże Ciało 2017

15 czerwca 2017

Jak co roku świętowaliśmy uroczystość Bożego Ciała wraz procesją ulicami naszego miasta.

Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017Procesja Boże Ciało 2017

Triduum Paschalne i Wielkanoc

10 kwietnia 2017

Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od wieczornej mszy Wieczerzy Pańskiej w czwartek, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt roku liturgicznego. Takie znaczenie, jakie niedziela ma w tygodniu, uroczystość Wielkanocy ma w roku liturgicznym. Weźmy więc udział w tej wielkiej uroczystości trwającej trzy dni.


 • Wielki Czwartek o godzinie 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Modlitwa w intencji Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, powołań kapłańskich i zakonnych, ministrantów i scholi (spowiedź pół godziny przed liturgią).

 • Wielki Piątek o godzinie 18:00 Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża (spowiedź pół godziny przed liturgią).

 • Wielka Sobota o godzinie 20:00 Wigilia Paschalna – poświęcenie ognia, Paschału oraz wody chrzcielnej. Przyjdźmy na liturgię ze świecami, by odnowić obietnice chrzcielne. Bardzo szczególnie zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami do odnowienia przymierza chrzcielnego.

Przez te trzy dni adoracja Pana Jezusa, najpierw w Ciemnicy, a później przy Ołtarzu Grobu Pańskiego przez całą noc, aż do wigilii Paschalnej w sobotę.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W kolegiacie będą święcone pokarmy od godziny 8:00 do 13:00. Po wioskach będą święcone pokarmy od godziny 9:00, kolejność podana w ogłoszeniach.

 • Wielkanoc o godzinie 6:00 procesja rezurekcyjna na zewnątrz kościoła i msza święta, pozostałe msze święte o 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
 • Poniedziałek Wielkanocny msze święte według porządku niedzielnego

Droga Krzyżowa ulicami Wolborza

7 kwietnia 2017

Z inicjatywy Klubu Inteligencji Katolickiej i naszej młodzieży w piątek 7 kwietnia odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Wolborza, połączona z misterium męki Pańskiej.

Droga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami WolborzaDroga Krzyżowa ulicami Wolborza
Archiwum aktualności
© 2017 Wolbórz
Wersja mobilna