Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

Aktualności Kamera • na żywo Ogłoszenia duszpasterskie Intencje Mszy Św. Zapowiedzi ślubne O parafii Kancelaria Porządek nabożeństw Cmentarz parafialny Kontakt

X Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej

2 lipca 2017

W tym roku obchodzimy jubileusz. 10 lat minęło od kiedy w naszej pięknej, zabytkowej kolegiacie wybrzmiewają najwspanialsze utwory muzyki klasycznej. Z roku na rok wyraźnie widać, że przybywa słuchaczy i miłośników wolborskiego festiwalu. Zdecydowana większość koncertów to muzyka poważna, sakralna. Jednak na przestrzeni lat nie brakowało muzyki z różnych stron świata.

Tegoroczny program festiwalu:

• 2 lipca, 19:00
    „Brat Naszego Boga” – koncert słowno-muzyczny „Być dobrym jak chleb” w 100. rocznicę śmierci Brata Alberta – Adama Chmielowskiego: Jerzy Trela (aktor), Ewa Warta-Śmietana (sopran), Robert Grudzień (organy).

• 13 sierpnia, 19:00
    „Cud nad Wisłą – Bitwa Warszawska 1920” – koncert w 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków.

• 27 sierpnia, 19:00
    „Przeboje muzyki klasycznej” – koncert, Tomasz Marczak (trąbka), Andrzej Sochocki (organy).

• 3 września, 19:00
    Zespół Jarzębina z Kocudzy

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian oraz gości. Histora, szczegóły z pozostałe informacjami na temat festiwalu dostępne na plakacie.