9 grudnia 2018

II Niedziela Adwentu 10.XII.2017

1. Zbiórki i akcje charytatywne
• Bracia klerycy z Łagiewnik dziękują za ofiary – aż 7331 PLN, na paczki świąteczne dla dzieci z domu dziecka, którym się opiekują.
• W dzisiejszą niedzielę, po Mszach świętych, są zbierane ofiary dla Kościoła na Wschodzie
• Do 18 grudnia, w kościele, możemy złożyć dary na paczki, najlepiej słodycze, dla dzieci z rodzin potrzebujących w naszej parafii.
• W następną niedzielę – odbędzie się zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa, wspierający najuboższe matki w stanie błogosławionym.
2. Roraty i Godzinki
Zapraszamy na Msze roratnie, codziennie, oprócz niedziel, o g. 6.30. O g. 6.00, są śpiewane Godzinki. Ze względu na roraty, w adwencie nie sprawujemy Mszy św. o g. 7.00. Msze roratnie dla dzieci są sprawowane: w poniedziałki, środy i piątki o 1700.
5. Informacje
• W czwartek, 13 grudnia, w modlitwach pamiętajmy o ofiarach stanu wojennego, 37 lat temu.
• Mija już trzy lata działalności Biblioteki Parafialnej. Dziękujemy pani Małgorzacie i wszystkim zaangażowanym paniom za poświęcanie czasu i służbę wiernym. Dziś także jesteśmy zaproszeni na herbatę, wypożyczenie książek i przegląd prasy.
• W następną niedzielę po każdej Mszy św. w salce parafialnej, Fundacja DKMS, będzie przyjmowała zgłoszenia na potencjalnych dawców szpiku kostnego.
• 30 grudnia, w święto Świętej Rodziny planujemy zorganizować odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, małżeństw przeżywających 25-tą i 50-tą rocznicę Sakr. Małżeństwa w 2018 roku. Jubilatów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej.
• W Nowy Rok, po Mszy św. o g. 14.00, podczas liturgii o g. 18.30 i po niej, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego Corny Potok.
6. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia świec wigilijnych, opłatków, kartek świątecznych, kalendarzy i ziół. Z prasy: w Gościu Niedzielnym o Niepokalanym Poczęciu i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła, niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii i o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce; w Niedzieli o autorze figury Matki Bożej w Niepokalanowie, który doświadczył cudu uzdrowienia i wypoczynku bł. Jerzego Popiełuszki w Zakopanem. Polecamy także Idziemy, Rycerza Niepokalanej i Rycerza Młodych i Miłujcie się.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Elżbieta Porczyńska, l. 61, z Gersona, Tadeusz Szóstka, l. 53, z Wyższej, Regina Jarzembowska, l. 64, z KWP, Jadwiga Czerwińska, l. 70, z Nałkowskiej, Henryka Gąciarz, l. 97, z Dąbrowskiego i Walerian Jaszczura, z Deotymy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie