28 października 2018

XXX Niedziela Zwykła – 28.X.2018
1. Różaniec i procesja eucharystyczna
W środę, na zakończenie nabożeństw różańcowych, o g. 17.45, wewnątrz kościoła, odbędzie się procesja eucharystyczna.
2. Uroczystość Wszystkich Świętych
W środę również, Mszą św. wieczorną rozpoczniemy świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych. W czwartek, 1 listopada, nie będzie Mszy św. o g. 14.00, inne Msze św. – jak w każdą niedzielę. W dniu Wszystkich Świętych, nie wystarczy jedynie odwiedzić cmentarz, ale także mamy obowiązek udziału we Mszy św. W wigilię Wszystkich Świętych, od g. 19.30, w archikatedrze rozpocznie się czuwanie przy relikwiach świętych, tzw. Noc Świętych. Od 1 do 8 listopada, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Na cmentarzach, odbędzie się zbiórka ofiar na WSD Arch. Łódzkiej.
3. I Piątek – Wspomnienie Wszystkich Zmarłych
W piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. w porządku dni powszednich, z kazaniami – o g. 8.00, 17.00 – dla dzieci i o 18.30, podczas której będą śpiewane nieszpory, a po zakończeniu odbędzie się procesja żałobna w świątyni. Od piątku także, o g. 18.00, będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych, które przyjmujemy w kancelarii parafialnej i dziś po Mszach świętych w wejściu głównym. Z racji I Piątku – odbędą się odwiedziny chorych. W I Sobotę, 3 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zakonu Serafickiego, o g. 17.00 – na prośbę wielu osób, będzie sprawowana Msza św. z modlitwą o dobrą żonę i dobrego męża. Jeśli będzie taka potrzeba, to w pierwsze soboty miesiąca na stałe będzie taka Msza św. Po Mszy św. jest planowane spotkanie w bibliotece.
4. Inne ogłoszenia
• W następną niedzielę, podczas Mszy św., począwszy od wigilijnej w sobotę, wystąpi zespół z Mińska Białoruskiego Vox Cordis. Będą także rozprowadzane ich płyty. Podczas Mszy św. o g. 12.30 w intencji parafii i łączników, będą poświęcone opłatki wigilijne. Łączników i chętnych do roznoszenia opłatków prosimy o zgłoszenie się do kiosku.
• Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – o odpustach i dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom, w Niedzieli – o związkach kapłaństwa Karola Wojtyły ze stygmatami św. Franciszka i prześladowaniu chrześcijan w Pakistanie. Polecamy także inne pisma religijne i zapraszamy do biblioteki.
• Na parkingu od strony Felińskiego są do wzięcia gałązki świerkowe, które mogą być użyte na cmentarz. Krzewy, musieliśmy ściąć ze względu na dostęp do budynku w przypadku pożaru.
• Jutro w poniedziałek, w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi o g. 18.00, odbędzie się spotkanie zawiązujące wspólnotę benedyktynów świeckich.
• Dziś Bracia Klerycy z Łagiewnik, rozprowadzają pismo kleryckie Nasze Życie. W kilku zdaniach bieżący numer przybliży nam jeden z braci. ……….
5. Zmarli
Helena Mikołajczyk, l. 91, z Felińskiego, Łukasz Stefankiewicz, l. 30, z Gojawiczyńskiej, Marek Pawlata, l. 56, z Kadłubka, Mariusz Garnys, l. 42, z Rydla. Wieczny odpoczynek..