XXVII Niedziela Zwykła – 7.X.2018

1. Różaniec
Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, codziennie o g. 18.00 oraz dla dzieci, od poniedziałku do piątku o g. 17.00. W sobotę, 13 października nabożeństwo różańcowe, będzie jednocześnie fatimskim.
2. Wypominki i intencje mszalne
W kancelarii parafialnej są przyjmowane wypominki miesięczne na listopad oraz na cały rok. Prosimy o wyraźnie pisanie i zaznaczenie: miesięczne czy roczne. Przyjmujemy także intencje mszalne na cały 2019 rok.
3. FZŚ
Zapraszamy do FZŚ. Najbliższa Msza św. i spotkanie III Zakonu Św. Franciszka przy naszej parafii, w sobotę o 8.45.
4. Dzień papieski
W następną niedzielę, 14 – go października w całym kraju obchodzony jest XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwem. Po Mszach świętych, odbędzie się zbiórka ofiar na stypendium dla młodzieży, którą wspiera fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z okazji Dnia Papieskiego, wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas działających w Szkole Podstawowej nr 64 oraz Gimnazjum nr 44, po Mszach świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00, będą rozprowadzać papieskie kremówki, z których dochód będzie przeznaczony na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas.
5. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki
• W najbliższą sobotę – do Łasku na spotkanie kół Żywego Różańca;
• 20 października do Torunia, zapisy w kiosku i Biurze Radia Maryja.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – bezpłatny dodatek – film DVD Sprawa Chrystusa oraz o modlitwie różańcowej, w Miłujcie się św. Zachęcamy także do nabycia: Niedzieli, Idziemy, Rycerza Niepokalanej, ziół leczniczych, kalendarzy i dewocjonaliów. W bibliotece, bez kupowania, możemy przeczytać prasę i wypożyczyć książki.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Jan Kopeć, l. 92, z Bałuckiego, Henryk Głowacki, l. 84, z Ejsmonda, Monika Bilecka, l. 86, z Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Kanna Kurek – Szafnicka, l. 70, z Felińskiego, Anna Rutowicz, l. 82, z Dąbrowskiego, Jerzy Chojnacki, l. 77, z Zapolskiej, Helena Kurowska, l. 99, z Broniewskiego. Wieczny odpoczynek….