Odpust i Festyn 14-15 sierpnia 2018

Odpust św. Maksymiliana i VII Festyn Rodzinny w Łodzi na Dąbrowie

14 sierpnia
• 18.00 – koncert wokalny Anny Terleckiej i grupy wokalnej z Akademii Muzycznej z Łodzi – w kościele
• 18.30 – Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Arcybpa Metropolity Łódzkiego, Grzegorza Rysia.
• 21.00, na dziedzińcu klasztornym – koncert muzyczny zespołu ze śląska Chwila Nieuwagi, w składzie: Martyna Czech – wokal, Piotr Kotas – fortepian, Rafał Kierpiec – kontrabas, Marek Sochacki i Bartłomiej Plewka – perkusja, Andrzej Czech – gitara. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru (w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu oraz nastrojowość piosenki poetyckiej. Zespół koncertował m.in. na takich scenach jak: Amfiteatr w Opolu, Studio im. Agnieszki Osieckiej Radiowej Trójki, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu czy Studio Lutosławskiego w Warszawie. Dotychczas wydali trzy płyty: Niepoprawna muzyka (2011), Miszung (2013) i Anieli śpiewają (2016).
15 sierpnia
• od godz. 12.00 – Festyn Rodzinny, na który składają się m.in. grill, degustacja ciast, dmuchany plac zabaw, zabawy dla dzieci
i dorosłych, malowanie twarzy, gra terenowa, prezentacje prowadzone przez Straż Pożarną i Policję, modelowanie baloników, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz wiele konkursów.
• 16.00 – spotkanie z s. Małgorzatą Chmielewską, założycielką Wspólnoty Chleb Życia, której misją jest pomoc najbardziej pokrzywdzonym przez los, wykluczonym z życia społecznego i która nie boi się mówić rzeczy trudnych (http://siostramalgorzata.chlebzycia.org/Blog/) Tematem spotkania w naszym kościele będzie Ten jest dobry, kto chce być dobry,
• 18.30 – Msza św. ze szczególną modlitwą za rodziny.
Franciszkanie z Dąbrowy serdecznie wszystkich zapraszają
o. Mariusz Słowik, proboszcz Parafii
18 sierpnia podczas Mszy św. o g. 18.30 i po Mszy św. z koncertem wystąpi zespół z Krzemieńca z Ukrainy Lubystok