22 lipca 2018

XVI Niedziela Zwykła – 22.VII.2018

1. Poświęcenie pojazdów
W środę, 25 lipca, w święto św. Jakuba i w patronalny dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszy św. wieczornej, będą poświęcone pojazdy mechaniczne. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych. W ramach akcji Miva, czyli pomocy kierowców dla misjonarzy, będą zbierane ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
2. Święto św. Anny i św. Joachima
W czwartek, 26 lipca, w liturgii Kościoła, wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Otoczmy modlitwą naszych rodziców i dziadków.
3. Zbiórka
W następną niedzielę, po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na misje prowadzone przez naszą Warszawską Prowincję. Kazania podczas Mszy św. będzie głosił o. Eugeniusz Różański, sekretarz prowincjalny ds. Misji.
4. Odpust
Dnia 14 sierpnia, obchodzimy uroczystość odpustową Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy św. odpustowej o g. 18.30, będzie przewodniczył Arcybp Metropolita Łódzki, Grzegorz Ryś. Pół godziny przed Mszą św., odbędzie się koncert wokalny Anny Terleckiej i grupy wokalnej z Akademii Muzycznej z Łodzi. O godz. 21.00, na dziedzińcu klasztornym odbędzie się koncert muzyczny zespołu ze śląska Chwila Nieuwagi. Dnia 15 sierpnia od godz. 12.00 – Festyn Rodzinny, o g. 16.00 – spotkanie z s. Małgorzatą Chmielewską i na zakończenie o 18.30 – Msza św. w intencji rodzin. Chętnych do pomocy w organizowaniu festynu serdecznie zapraszamy.
5. Pielgrzymki autokarowe
Asysta Parafialna zaprasza dnia 26 sierpnia, na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Zapraszamy także na uroczystość inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – Gwiazdy Niepokalanej, którego częścią będzie Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Inauguracja odbędzie 1 września 2018 roku o godz. 12.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ks. Abp Salvatore Pennacchio Nuncjusz Apostolski, a homilię wygłosi J.E. Abp Stanisław Gądecki. Zapisy na wyjazd przyjmujemy w kancelarii i kiosku.
6. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,, a w nim obrazek z modlitwą kierowcy do Św. Krzysztofa, Niedzielę, Idziemy, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, dewocjonalia i zioła lecznicze. Zapraszamy także do biblioteki parafialnej.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Barbara Bogłębska, l. 86, z Zapolskiej, Marianna Pachowska, l. 88, z Rydla, Genowefa Gnatek, l. 83, z Zapolskiej, Mirosława Nawrocka, l. 65, z Konsp. Wojska Polskiego, Stanisława Pęczak, l. 88, z Gojawiczyńskiej i Helena Kępińska, l. 86, ze Staffa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.