3 czerwca 2018

IX Niedziela Zwykła – 03.VI.2018
1. Święto Dziękczynienia
W dzisiejsze święto Dziękczynienia, po Mszach św. są zbierane ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Oktawa Bożego Ciała
W oktawie Bożego Ciała i w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w najbliższy piątek, nabożeństwo czerwcowe o g. 18.00, jest połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich wiernych i prosimy o obecność bieli i asysty parafialnej. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała – po procesji i przed Mszą św. o g. 18.30 – błogosławieństwo wianków i ziół.
3. Wspomnienie liturgiczne
W czwartek, 7 czerwca, obchodzimy liturgiczne wspomnienie Męczenników z Peru bł. O. Zbigniewa i o. Michała. Po każdej Mszy św. i modlitwie za ich wstawiennictwem, będziemy mogli nabyć ich relikwie, jeśli ktoś jeszcze nie ma.
4. Święto Eucharystii
W następną niedzielę, będziemy obchodzić Święto Eucharystii. Na Mszę św. o g. 11.30, są zaproszone w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Prosimy o zgłaszanie swojego udziału u katechetów. Po indywidualnym przybyciu, na placu katedralnym, dzieci niech zgłoszą się do p. katechety Macieja Jaworskiego. Podczas Mszy św. dzieci będą miały miejsca siedzące a po zakończeniu liturgii – posiłek.
5. Wakacje
Franciszkanie z Niepokalanowa, zapraszają dzieci, młodzież, rodziny, chorych onkologicznie i niepełnosprawnych na rekolekcje podczas wakacji. Instytut Mariologiczny w Niepokalanowie zaprasza na studia mariologiczne w ramach Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie. Informacje szczegółowe w gablotach.
3. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki:
· 16 czerwca do Piekar Śląskich
· 23 czerwca śladami św. Matki Teresy z Kalkuty do Albanii, Serbii i Czarnogóry
· 26 czerwca do Medjugorie i Chorwacji
· W dniach 16-21 lipca na obóz rowerowy po Puszczy Białowieskiej.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o tajemnicy Serca Jezusa i w ramach cyklu Ojców Niepodległości o Wincentym Witosie, w Niedzieli m.in. historia diecezji siedleckiej i unitów podlaskich z okazji dwusetnej rocznicy diecezji. Zachęcamy także do nabycia Idziemy, Rycerza i dewocjonaliów. Na przegląd prasy, bez kupowania w kiosku, zapraszamy do Biblioteki. W dzisiejszą niedzielę gościmy Siostry Honoratki, które w naszym mieście obchodzą 125 rocznicę swojej obecności. Z tej okazji zachęcamy do obejrzenia okolicznościowej w naszym kościele wystawy. Prosimy teraz Siostrę o podzielenie się z nami tą piękną historią.
7. Zmarli
W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Lucyna Jerenkow – Wieczorek, l. 70, z Felińskiego, Tadeusz Fraszczak vel Jószczak, l. 90, z Broniewskiego i Leokadia Cieślak, l. 81, z Rydla. Wieczny odpoczynek ….