22 kwietnia 2018

IV Niedziela Wielkanocna – 22.IV.2018

1. Niedziela Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Módlmy się, szczególnie w tym tygodniu, o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
2. Św. Wojciecha i Św. Marka
Jutro, w poniedziałek, obchodzimy uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona naszej ojczyzny. W środę, 25 kwietnia, obchodzimy święto św. Marka, Ewangelisty.
3. Pielgrzymki
Zapraszamy na następujące pielgrzymki:
• 27 maja – do Górki Klasztornej – najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce, zapisy w Biurze Radia Maryja. Pielgrzymka odbędzie się dzień później, jak ogłaszaliśmy do tej pory, mianowicie w niedzielę 27 maja.
• 16 czerwca – do Piekar Śląskich – zapisy w kiosku.
• 23 czerwca, dziesięciodniowa śladami św. Matki Teresy na Bałkanach. Zapisy w kancelarii parafialnej.
4. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: Gość Niedzielny zawiera bezpłatny dodatek – adhortację apostolską papieża Franciszka Gaudete et exsultate (o świętości), w Niedzieli – o getcie warszawskim i ochronie życia w Europie. Są także: Idziemy, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, zioła, dewocjonalia i nowa adhortacja o świętości w świecie współczesnym. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.
5. Vies Bonum
Dziękujemy studenckiemu zespołowi z Białorusi Vies Bonum za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem i muzyką. Zachęcamy do zakupu ich płyt, o co poprosi teraz także przedstawiciel zespołu. …………
6. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do Pana: Anna Kot, l. 80, z Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Robert Kaźmierczak, l. 35, z Broniewskiego, Eleonora Krawiec, l. 67, ze Śląskiej, Janina Szymczyk, l. 86, z Częstochowy, Wiesława Glubowska, l. 86, z Zapolskiej, Teresa Bogusiak, l. 86, ze Staffa i Marianna Woźniak, l. 81, z Felińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.