4 marca 2018

III Niedziela Wielkiego Postu- 4.III.2018

1. Nabożeństwa

Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale – dziś o 17.00, droga krzyżowa w piątki o g. 17.00 (dzieci) i 19.00 (dorośli i młodzież); od poniedziałku do soboty, od 9.15 – adoracja eucharystyczna, o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 18.00 – Godzinki o Męce Pańskiej. W piątek, 16 marca, droga krzyżowa, odbędzie się ulicami naszej parafii.

1. Rekolekcje

Od najbliższej środy do piątku, odbędą się rekolekcje dla dzieci. Będzie je prowadził o. Mariusz Książek z Łagiewnik. Za dwa tygodnie, 18 marca rozpoczną się czterodniowe rekolekcje dla dorosłych. Przeprowadzą je Bogna i Jan Bohdanowiczowie, z Fundacji Solo Dios Basta. Oprócz ich konferencji, dodatkowo przez trzy dni, będą głoszone kazania podczas Mszy św. o g. 10.00 i 8.00 przez o. Jarosława z naszej wspólnoty.

1. Koncert

W piątek, 9 marca, po drodze krzyżowej, o g. 19.30, odbędzie się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Kapela Polonica. Serdecznie zapraszamy.

1. Schody

W najbliższy wtorek, rozpoczną się prace związane z położeniem granitu na schodach bocznych od strony parku. Prosimy o wyrozumiałość i czasowe korzystanie z wejścia dla niepełnosprawnych.

1. PIT

W następną niedzielę: w kancelarii parafialnej, od 9.00 do 14.00, przedstawiciele Fundacji Radia Niepokalanów,  będą pomagać w wypełnieniu deklaracji podatkowej PIT i przekazaniu 1% podatku, na działalność tej franciszkańskiej rozgłośni.

1. Pielgrzymki

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki:

– śladami św. Matki Teresy na Bałkanach, w dniach 23 czerwca – 2 lipca.

– podczas weekendu majowego, od 28 kwietnia do 4 maja, do sanktuariów w Bawarii i Szwajcarii oraz ciekawych miejsc w Czechach i Niemczech. Koszt 1200 PLN i warunki podobne jak w ubiegłych latach podczas wyjazdów w tym czasie.

– Biuro Radia Maryja, przyjmuje zapisy na  Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku, dnia 24 marca.

1. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, kartek świątecznych, baranków, paschalików i dewocjonaliów. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.

1. Zmarli w minionym tygodniu:

Eugeniusz Jabłoński, l. 88, z Leśmiana, Łukasz Opolski, l. 80, z Bohomolca, Zenon Nosek, l. 85, z Umińskiego, Jan Banasiak, l. 83, z Kadłubka, Urszula Zatorska, l. 78, z Kruczkowskiego,  Stanisława Kotlicka, l. 94, z Kruczkowskiego,  Klarysa Burzyńska, l. 87, z Kadłubka,  Aniela Murawska, l. 77, z Leśmiana, Stanisław Czub, l. 91, z Chłędowskiego, Marianna Małolepsza, l. 89, z Felińskiego, Barbara Pachała vel Paschał, l. 90, z Zapolskiej i Aniela Wielgus, l. 87, z Umińskiego.